Woźniak będzie mentorem w zdjęciach do filmu o Джобсе

Woźniak będzie mentorem w zdjęciach do filmu o Джобсе

Firma Sony ogłosiła w tym tygodniu o tym, że adaptacją biografii Steve ‘ a Jobsa napisanej przez Walterem Айзексоном, do przyszłego filmu zajmie się nie kto inny, jak scenarzysta Aaron Соркин, znany pisaniem scenariusza do filmu «Social network», który otrzymał za niego Oscara.

Wiadomo również, że do nakręcenia filmu będzie pociągnięty Steve Wozniak. Jest współzałożycielem firmy Apple, Który został zatrudniony przez Sony jako mentora projektu i będzie zajmować się doradztwem w sprawach technicznych aspektów, które zostaną poruszone w filmie, a także w sprawach dotyczących samego Jobsa. Według Sorkina, w tej chwili jeszcze nie ma jasnego wyobrażenia przyszłego scenariusza.

«Nie mogę w pełni śledzić tekst biografii, ponieważ przy tym będzie bardzo trudno się pozbyć od struktury biografii, opisującej życie człowieka od kołyski do grobu.»

 

Podobne podejście zastosowano Aaronem w filmie «Social network», gdzie miały miejsce przejścia między zdarzeniami, trwającymi w różnym czasie.

«Драматичность polega na pokonywaniu przeszkód. Ktoś chce coś zrobić, i zawsze coś stoi mu na drodze do tego. Muszę znaleźć takie zdarzenia, i zrobię to.»

 

[via theverge]