Wracając do Evernote

Nie tak dawno mówiliśmy o programie Evernote. Okresie beta-testów rozciągnięty na kilka miesięcy, w ciągu których się пользовалеми mogli tylko szczęśliwcy, którzy otrzymali zaproszenia (tylko w roli dobrowolnych testerów wystąpili ponad 100 tysięcy osób). I choć wydanie jeszcze nie odbył się, pobrać wstępną wersję mogą teraz wszyscy chętni.

Od czasu marcowego mini-recenzji twórcy Evernote poważnie poprawić program. Pojawił się nowy tryb przeglądania notatek — 3 częściowa. Wygodne stał się serwis internetowy, gdzie również można przechowywać notatki.

W związku z tym interesujące byłoby dowiedzieć się o dalszych planach deweloperów. MacApper twierdzi, że teraz prace trwają nad wersją dla iPhone (aplikacja będzie dostępna po otwarciu App Store). Wkrótce również dodadzą wsparcie dla notatek głosowych (teraz pliki można przeciągać i upuszczać w Evernote, ale nie można nagrywać z jego pomocą). Obiecują dodać zapis dźwięku, co będzie możliwe wyszukiwanie (szkoda, że najprawdopodobniej chodzi wyłącznie o języku angielskim).

Kiedy zakończą pracę nad Evernote API, zewnętrzni deweloperzy mogą rozszerzyć możliwości programu, dodając, na przykład, wsparcie dla Google Calendar.

Jeszcze jedna ważna wiadomość — w Evernote zdecydowaliśmy się z polityką cenową. Korzystanie z programu pozostanie bezpłatny. Możesz co miesiąc przesyłać na serwerach firmy 40 Mb danych. Jeśli chcesz więcej, to za 5 dolarów miesięcznie można zwiększyć tę kwotę do 500 Mb (plus otrzymasz możliwość korzystania z bezpiecznego połączenia).

Evernote okazał się tak dobry, że twój uniżony sługa ostatecznie zrezygnował z korzystania z Google Notebook.