WriteInOne: nowe życie starego programu

Dziś chciałbym opowiedzieć o programie, który wiernie służy mi już nie jeden miesiąc i że ja do tego niesprawiedliwie ignorował w ankietach oprogramowania. Tak więc, oto: WriteInOne, prosty edytor tekstu i rich text dokumentów, zdolny, jednak zaoszczędzić sporo czasu.

writeinone.APGWłaściwie, jeśli mówimy o edycji w formacie RTF/DOC/Plaintext dokumentów, możliwości programu są mniej więcej na jednym poziomie z TextEdit, tj. поправде mówiąc, żadne: prymitywne narzędzia formatowania, brak odpowiedniej pracy ze stylami i inne przysmaki. Edycja plików HTML nie jest lepiej: brak podświetlenia, brak automatycznego uzupełniania tagów. Przycisk kciuki i dziękuję…

Właściwie korzystać z aplikacji zgodnie z jej przeznaczeniem nie jest najlepszy pomysł. Znacznie bardziej interesujące jest co innego: umiejętność programy przechowywać nagrania bez zapisywania ich w plikach, co jest bardzo wygodne do krótkotrwałego przechowywania dużych ilości tekstu. Trzeba nam wrzucić gdzieś kawałek dokumentu — po prostu umieszczamy go w WriteInOne, a następnie usuwamy wpis. Dzięki możliwości pracować jednocześnie z wieloma podobnych «nieistniejących» dokumentów program zamienia się w doskonałe narzędzie do pracy z notatkami.

P. S.: wydaje się projekt bezpiecznie «żył», co jednak nie przeszkadza korzystać z najnowszej dostępnej wersji.