Wyszła wersja beta Snagit dla komputerów Mac

SzkopułWielu użytkowników Windows dobrze znam program Snagit, rozwój którą zajmuje się firma TechSmit. Za pomocą tego narzędzia można wykonywać zrzuty ekranu, a jednocześnie i objaśnienia do nich.

Ostatnio TechSmith wydała wersję beta Snagit i dla platformy Mac OS X. czy Potrzebna nam jeszcze jeden program do tworzenia zrzutów ekranu?

***

Brak tego rodzaju aplikacji naprawdę nie ma. Można sobie przypomnieć LittleSnapper, Skitch, GrabFS, TinyGrab itp (nie zapominajmy o możliwości samego SYSTEMU operacyjnego!).

Mac-wersja Snagit nie предлает nic zasadniczo nowego. Po zainstalowaniu programu w prawej części ekranu pojawi się panel sterowania Snagit (tak nawiasem mówiąc, działa i Jing — inna «скриншотилка» TechSmit). Za pomocą tej выдвигащейся panelu można zrobić zdjęcie lub cały ekran, albo osobne okno. Istnieje możliwość nie obejmować na zrzucie ekranu kursor, a także ustawić timer.

Mocna strona Snagit to duży zestaw narzędzi do edycji. Do dyspozycji użytkownika strzałki, druku, różne kursory, które tłumaczą działania (Click here, left click, left click, itp.). Oprócz tego, można zmniejszyć ostrość poszczególnych fragmentów i zaznaczać kolorami najważniejsze.

Szkopuł

Wersja beta jest ograniczona w swoich możliwościach. W interfejsie można znaleźć ślady i wzmianki z wielu funkcji, które jeszcze nie są dostępne — na przykład, efekty coming soon. Więcej ограчения — zrzut ekranu nie można szybko podzielić się z kolegami — użytkownik może na razie tylko wysłać zdjęcie na e-mail. Mamy nadzieję, że w ostatecznej wersji obrazu można będzie pobrać sobie na serwer lub Flickr.

Pobierz Snagit, można z serwisu przez TechSmith (trzeba wypełnić prosty formularz). Również zastanawiam się, jaka waszym zdaniem program jest najbardziej wygodne dla tworzenia zrzutów ekranu. :-)