Xtorrent — klient torrent za pieniądze

Dobrych torrent klientów pod Mac nie tak wiele, najbardziej popularne jest Transmission, który maksymalnie prosta i, jak to się mówi, po prostu działa. Ale czasem chce się czegoś więcej, i kiedy się chce, można zwrócić uwagę na program Xtorrent, która jest bardzo dobra, ale ma jedną poważną wadę. Ale wszystko po kolei.

Głównym i najbardziej interesującą cechą Xtorrent jest wbudowana wyszukiwarka torrentów, czyli aplikacja jest zamknięty ekosystem i nie wymaga żadnych rejestracji i górskich i trackerów torrent. Ponadto istnieje możliwość tworzenia sekcji tematycznych, w których można organizować frazy wyszukiwania. Bardzo nam się podobało, że przy tworzeniu nowej partycji jego ikona jest dobierana automatycznie, zgodnie z wprowadzoną nazwą. Na przykład, rozdział, nazwany Filmy, otrzyma ikonę w postaci folii, Soft — CD i tak dalej.

Można wyszukiwać według następujących serwisów: Google Torrent Search, LegalTorrents, The Pirate Bay, Mininova.org, a także Yahoo! Torrent Search, który jest normalne wyszukiwanie w Yahoo! plus słowo torrent. Przy okazji, ostatnio można edytować za pomocą wyrażeń regularnych.

Wybierając żądany plik z bardzo obszernej listy, kliknij na przycisk Download i rozpoczyna się ładowanie, wszystko jest proste i jasne.

Również Xtorrent pozwala zapisać się na tak zwane торренткасты — kanałów RSS z dołączoną do nich .torrent-pliki.

Teraz o takich rzeczach, ale w wersji darmowej Xtorrent maksymalna liczba jednoczesnych strumieni jest ograniczona, a program będzie miło ci o tym przypominać i oferować zakup wersji Pro.

Brać pieniądze za klient torrent trochę absurdalne, ponieważ jest on przeznaczony dla osób, które z definicji lubią wszystko jest darmowe, ale z drugiej strony program ma znaczące zalety w stosunku do konkurencji, więc decyzja należy do ciebie. Cena wersji Pro wynosi 25 zł, a za dodatkowe $15 otrzymasz również dożywotnie darmowe aktualizacje.

Pobierz bety świeżego Xtorrent 2.0 dostępny jest na stronie internetowej programu.

Dla tych, którzy nie lubią beta, wersja 1.1, którą można wziąć tutaj.

Xtorrent 2.0 do swojej pracy wymaga minimum Mac OS 10.5, posiadaczy Tygrysa musiała zadowolić się wersją 1.1.