Z Socialite łatwiej śledzić aktualizacje na portalach społecznościowych

SocialiteRok temu mówiliśmy o aplikacji EventBox. Jest to uniwersalny agregator serwisów społecznościowych. Za pomocą programu można śledzić znajomych w sieciach społecznościowych. Przeznaczenie aplikacji rozwinęła fantazyjny sposób: opracowanie w całości wykupił chłopaki z firmy Realmac (zapewne wiesz o produktach tej firmy Little Snapper i RapidWeaver). Następnie EventBox nazwę na Socialite i zamknęli na poprawę. Na dniach nowi właściciele programu wykazali się wersji 1.0.

Idea aplikacji pozostała taka sama — to agregator. Program obsługuje Twitter, Digg, Facebook, Flickr, Google Reader, a także może pełnić rolę bezpretensjonalnej RSS-klienta. Z jakimiś usługami pracować bardziej komfortowo (na przykład z Twittera), z jakimiś mniej (Dig czytać wygodniej jednak w przeglądarce).

Socialite

Mnie najbardziej interesowało, jak Socialite wygodne jak klient Twittera. Okazało się, że on może zastąpić Tweetie. Wszystko, czego potrzebujesz do pracy z микроблоггинговым obsługą — skracanie linków, przeglądanie zdjęć, które wrzucili przyjaciele, czytanie «łańcuchów» tweety — już zrealizowane.

Socialite

Jedynym minusem Socialite jak twitter-klient jest niezdolność do publikacji zdjęć. Dzięki Cooler za komentarz, taka możliwość istnieje (patrz w ustawieniach w sekcji Other > Photo Upload).

Socialite-3

W porównaniu z Tweetie u Socialite ma dwie zalety. Po pierwsze, aplikacja już teraz obsługuje listy Twittera (lists), co powinno zadowolić użytkowników z dużą ilością subskrypcji. A po drugie, deweloperzy Socialite lepiej obsługują usługi skracania linków. Możesz wpisać klucz API swojego konta w bit.ly i w nim będą zbierane statystyki dotyczące zamieszczonych linków. Będzie można raz w tygodniu przychodzić i uczyć się, jak twoje tweety są interesujące czytelników :)

Socialite

Ogólnie rzecz biorąc, program okazała się ciekawa. Radzę spróbować. Jeśli się spodoba, będzie musiał zapłacić programistom 20 dolarów. Lub użyć Socialite w trybie demo, która pozwala dodać do trzech kont.