Zabawne kalkulator dla Mac — Soulver

Soulver — kalkulator dla Mac nowego typu, który pozwala przeprowadzać obliczenia, używać prostego języka angielskiego. Jednak zawiera on także szereg innych ciekawych funkcji. Przyjrzyjmy się im:

1. Soulver nie stracił swoich umiejętności prostych «braci»:

kalkulator

Wyrażenia są uważane za w miarę ich wprowadzania, a nie po jego zakończeniu.

2. Soulver pozwala na nagrywanie wypowiedzi na prostym języku angielskim:

soulver-plain_english.jpg

3. Soulver obsługuje wielowierszowe obliczenia z możliwością построчного edycji (wynik jest automatycznie przeliczany). Rozpoczynając kolejną linię od znaku działania, dasz programu wiedzieć, że wszystkie działania w tym wierszu – kontynuacja poprzedniej.

4. W panelu «odpowiedzi» i «statystyki» wyświetla szczegółowe informacje o zaznaczonym wierszu i obliczeń w całości, odpowiednio.

5. Soulver działa ze zmiennymi i stałymi:

soulver-x.jpg

Aplikacja pozwala również dodawać swoje stałe i funkcji w biblioteki w celu ich dalszego wykorzystania, co znacznie ułatwia działanie aplikacji pod siebie.

6. Soulver obsługuje wszystkie niezbędne funkcje sinus do logarytmu, a także oblicza do 100 znaków po przecinku.

7. Soulver może zapisywać wyniki swojej pracy i przetwarzania informacji tekstowej: zmiana koloru, czcionki, …

Osobiście szczególnie podoba mi się natychmiastowa reakcja aplikacji na zmiany jakichkolwiek wartości w wyrażeniu. Po tym następuje automatyczne przeliczanie wyników w dowolnym czasie obliczeń.

W końcu mamy bardzo funkcjonalny i łatwy w użyciu aplikacji z wielu ciekawych funkcji. Cena Soulver – $17.95, a to czy on takich pieniędzy, ty decydujesz w ustawowo 15-dniowy okres triala.