Zmiany w procesie instalacji systemu Mac OS X 10.6 Snow Leopard

Wszyscy czekamy na wyjścia Snow Leopard. Mimo szerokiej publiczności SYSTEMU będzie dostępna do jesieni, już teraz nową wersję doświadczają testerzy z Apple, a w Sieci zaczęła przeciekać kilka informacji o niej. Tak, stały się znane nowe dane związane z procesem instalacji Snow Leopard:

  • Translator Rosetta i odtwarzacz Quicktime 7 zawarte w instalacyjny dysk DVD systemu Mac OS X 10.6, ale domyślnie obie aplikacje są opcjonalne. Są one instalowane na życzenie użytkownika. Ale jeśli nowy SYSTEM operacyjny jest zainstalowany na komputerze Mac, w którym jest klucz instalacyjny do programu Quicktime 7 Pro, odtwarzacz Quicktime 7 zostanie zainstalowany automatycznie.
  • Możliwości «Erase and Install» i «Archive and Install» nie są zawarte w systemie Mac OS X 10.6. To było zrobione dla wygody użytkowników, aby zabezpieczyć je przed przypadkowym usunięciem SYSTEMU. Ale operacja «Erase and Install» będzie dostępna za pomocą narzędzia dyskowego na płycie.
  • Jeśli istnieje potrzeba ponownej instalacji systemu Mac OS X 10.6, wstępnie będzie automatycznie zostanie utworzony archiwum danych użytkownika, po czym nastąpi aktualizacja SYSTEMU.
  • Ponowna instalacja SYSTEMU nie będzie wpływać na numer wersji systemu. Jeśli na komputerze Mac jest już zainstalowana aktualizacja do wersji 10.6.1 (kiedy ono wyjdzie) i pojawi się konieczność ponownego zainstalowania systemu Mac OS X 10.6, elementy wersji 10.6.1 pozostaną na miejscu i nie trzeba ponownie pobrać i zainstalować aktualizację, co pozwoli zaoszczędzić czas użytkownika.
  • Po ponownej instalacji systemu w katalogu głównym dysku nie zostanie zapisany folder «Poprzedni system».
  • Jeśli podczas instalacji wyłączy prąd, to zostanie wznowione od momentu, w którym została zatrzymana, gdy zasilanie ponownie wznowione.
  • W celu zapobiec wystąpieniu błędu krytycznego, znanej jako «niebieski ekran śmierci» w płycie włączona jest opcja sprawdzania zgodności. Tak nieodpowiednie aplikacje zostaną zidentyfikowane i są wyłączone, aby nie zakłócać proces instalacji systemu Mac OS X 10.6. Zostaną one umieszczone w folderze «Sprzeczne programy».
  • W odróżnieniu od poprzedniej wersji 10.5, Mac OS X 10.6 Snow Leopard nie można zainstalować na komputerze, gdy system S. M. A. R. T dysku twardego informuje o poważnych problemach, albo w ogóle nie działa.
  • Podczas instalacji wszystkie niezbędne treści uprzednio skopiowany z płyty DVD na dysk twardy. Wtedy proces instalacji odbywa się bezpośrednio z dysku twardego, co pozwala skrócić czas instalacji SYSTEMU, a po jej zakończeniu niepotrzebne bardziej dane są automatycznie usuwane.