Jak przedłużyć żywotność urządzeń elektronicznych

Gadżety mogą służyć znacznie dłuższy okres czasu, jeśli będziesz stosować się do zaleceń, oferującym CNN

iPod

Użyj dysk guma etui. Przynajmniej raz w miesiącu daj baterii odtwarzacza rozładować całkowicie. To będzie w stanie zapewnić jej życie w ciągu 12-18 miesięcy, po czym trzeba ją będzie wymienić.

Telefon komórkowy

Podobnie jak w przypadku ipoda rozładować całkowicie akumulator, ale nie mniej niż raz w tygodniu. Unikać bezpośredniego działania promieni słonecznych na telefon i wykorzystania go w zbyt niskich lub wysokich temperaturach. Może to spowodować uszkodzenie baterii.

Telewizor z płaskim ekranem

Nie wolno dotykać palcami ekranu. Jednym z powodów, dla uszkodzonych pikseli na monitorze jest ciśnienie. Nie wolno dopuścić do przegrzania (należy uważać, aby chłodzące otwór nie запылялось). Wycierać kurz z ekranu szmatką z miękkiej i suchej tkaniny i nie korzystaj z różnych спреями.

Odtwarzacz DVD

Nie należy instalować dodatkowe przedmioty na odtwarzacz lub wokół niego. Jeśli trzeba go przesunąć, to najpierw odłączyć go od zasilania, a następnie odłącz przewody. Oczywiście należy uważać, aby każdy, nawet niewielkie uderzenie może spowodować uszkodzenie wewnętrznych części urządzenia do odtwarzania.

Drukarka

Wysoka wilgotność w pomieszczeniu może powodować zacięcia papieru i problemy z atramentem. Tę sytuację może rozwiązać włączanie klimatyzacji w pomieszczeniu. Należy unikać dostania się kurzu do wnętrza drukarki. Jeśli to się stało, to skorzystaj z tej samej szmatką z miękkiej i suchej szmatki do czyszczenia.

Jesteś pewien, że większość naszych czytelników zalecenia te były znane już wcześniej. Jednak zastanówcie się: czy używałeś nimi?

Extend the life of electronic gadgets [CNN]