7 funkcji Google dostępne tylko w Chrome

Praktycznie nie ma dnia, aby wiadomości strumienie nie przyniosły nam żadnych wieści o niespodziankach od Google, któremu słusznie należy tytuł najbardziej dynamicznie rozwijającej się firmie. Chrome jest ulubionym dziełem Google, dlatego nie dziwi fakt, że wszystkie nowe funkcje usług Google uzyskują wsparcie przede wszystkim w przeglądarce. Dziś chcemy wam przedstawić listę siedmiu гугловских żetonów, które można wykorzystać tylko w przeglądarce Chrome.

Google-chrom

1. Drukowanie plików bezpośrednio z Google Docs.

W przeglądarce Chrome masz możliwość wysłać dokument otwarty w Google Docs bezpośrednio na drukowanie, podczas gdy w innych przeglądarkach zostaniesz poproszony, najpierw pobrać plik w formacie PDF.

Chrom

2. Pobieranie folderów w Google Docs

C za pomocą przeglądarki Chrome możesz pobierać całe foldery w obsługę dokumentów Google, a, na przykład, w przeglądarce Firefox trzeba pobierać pliki z osobna.

20 15 43

3. Wprowadzanie głosowe Google Translate

Najnowsza wersja Chrome obsługuje HTML Speech API, który umożliwia rozpoznawanie mowy i jej wpisanie w pola strony. Google Translate pierwszy z serwisów, który obsługuje tę technologię, ale takie eksperymenty są prowadzone i ze znalezieniem.

4 i 5. Podpowiedzi dla Gmail i Google Reader.

Przy użyciu tych dwóch najbardziej popularnych serwisów można włączyć powiadomienia o przybyciu nowych e-maili i wiadomości. Jest to bardzo przydatna funkcja, która pozwala być zawsze na bieżąco z aktualizacjami, bez użycia zewnętrznych programów.

20 16 02

6. Otwieranie PDF załączników we wbudowanym w Gmail widza.

Jeśli ci przysłali pocztą plik w formacie PDF, można go zobaczyć we wbudowanym w usługę Gmail вьювере. W przeglądarce innej niż Google Chrome plik zostanie otwarty w Google Docs Viewer.

20 16 21

7. Przeciąganie inwestycji z Gmaila bezpośrednio na biurko

Zwykły sposób zapisywania załączników z e — maili- to kliknąć link, Pobrać i wskazać miejsce zapisu. W przeglądarce Chrome możesz zamiast tego, po prostu przeciągnij ikonę pliku załącznika na biurko.

Źródło