AIR widget Olimpiady z BBC

Olimpiada, na pewno jeszcze przed jego rozpoczęciem stała się głównym wydarzeniem roku ze wszystkimi tymi protestami, spotkanie i допинговыми skandale. A oto śledzić wydarzenia podczas niej BBC oferuje za pomocą ciekawa aplikacja Adobe AIR. To nie tylko podsumowanie wiadomości, należy wybrać olimpijskiego animowanego przewodnika w pięknym opakowaniu.

Ja sobie wybrałem knur, a być może przyciągnie małpa, lub dziwne stworzenie z nazwą Sandy.

Na pierwszy rzut oka widać, że w BBC bardzo poważnie podeszli do tworzenia zarówno samej aplikacji jak i postaci. Projekt wykonany jest z uwzględnieniem symboliki i оформительских rozwiązań najniższej Igrzysk olimpijskich w Pekinie, a postacie są zabawne, muszą zadowolić dzieci i dorosłych, a można nawet wydrukować ich maski.

Aplikacja oferuje włączyć w taśmy artykułów i nowości tylko informacje o tych dyscyplinach, które cię interesują.

Jak widać wybór jest wizualny, wystarczy przeciągnąć ikonę zastępowane sportu na wolną komórkę. W sumie, do tego nawet nie trzeba umieć czytać, choć to po co ci ta aplikacja? Oprócz przeglądania wiadomości, możesz poprosić aplikacja przypominać o wydarzeniach, których nie chcesz przegapić. Przy czym system sam zatroszczyć się o to, aby poprawnie określić swoją strefę czasową.

Aplikacja zostaje bardzo proste zarówno w Windows, jak i Mac OS X, nawet jeśli Adobe AIR jeszcze nie jest zainstalowany na komputerze, po prostu mieć najpierw zainstalować Adobe AIR.

BBC Sport’s Desktop Monkey