HitMeLater: jak odłożyć mail z umysłem

Tak czy inaczej, ale zawsze musimy od czasu do czasu do czynienia z gigantyczną ilością e-maili, które przyszły, na przykład podczas wakacji. Jak rozebrać taką górę korespondencji mamy w sumie już pisali. Jednak interesuje mnie usługa, która pozwala wezwać na pomoc prawie prawdziwy wehikuł czasu, i wyślij sobie już doszła wiadomość później, na czas, a nie jak tym razem się udało.

Ściśle mówiąc, wysłać list w przyszłość — nie jest najlepszym sposobem na poradzenie sobie ze sprawami, jeśli wysyłać e-maile, tylko po to, aby uciec od nich, oczywiście.

Ale dociekliwy umysł może znaleźć mnóstwo zastosowań w ramach GTD dla tego serwisu. Na przykład, zamiast organizacji pojedynczej etykiety do follow-up można wysłać e-maila do tego, aby przyszedł w inbox właśnie wtedy, kiedy należy sprawdzić wykonanie, a nie wcześniej.

Dokładnie można również wysłać w przyszłość podpowiedź, niż planowali robić. To nie jest abstrakcyjny i odciętą od litery i, co za tym idzie — informacji zadanie, a sam list, który taktować z jakiegoś powodu trzeba w takim czy innym czasie.

Serwis jest prosty i łatwy w użyciu, wystarczy wybrać adres przed nazwą domeny, na przykład — 24@hitmelater.com co będzie oznaczać wniosek, przesłać e-mail na odwrocie (waszej) stronie przez 24 godziny. Również usługę rozumie angielskie nazwy dni tygodnia i w związku z tym można przemycić list za tydzień w piątek lub niedzielę.

Najważniejsze tutaj — nie dokręcać wykonywania zadań, a nie wysyłać ich w przyszłości wyłącznie w celu oczyścić inbox, a korzystać z tego narzędzia na swojej drodze do sukcesu.