Jak znaleźć darmowe wi-fi

Chyba nawet nie warto mówić o tym, że istnieją przypadki, kiedy dostęp do internetu jest niezbędny. Wtedy potrzebujemy bezpłatna sieć wi-fi, ale jak go znaleźć? Zastanów się 3 opcje wyszukiwania.

Pierwszy — najprostszy. W wielu miejscach publicznych (biblioteki, stacje kolejowe, lotniska (w Rosji), poszczególne kawiarnie, макДональдсы na koniec) to już stało się normą, co jest miłe.

Następny wariant trudniejszy. Nie będzie musiał korzystać z wi-fi, skanera lub innego oprogramowania do wyszukiwania wolnych punktów. Wszystko dlatego, że skaner wbudowany w smartfon lub laptop, nie jest tak dobry, aby odkryć wszystkie dostępne punkty. Dalej kilka darmowych aplikacji, które poradzą sobie z tym zadaniem lepiej. Dla SYSTEMU Windows: NetStumbler (wyświetla listę wykrytych punktów z siłą sygnału, typ zabezpieczeń) i WeFi (aplikacja korzysta z bazy danych otwartych punktów dostępu). Na Mac nadaje iStumbler, który prezentuje informacje o nazwę punktu, typ połączenia, poziom sygnału i adresie MAC.

I ostatni przypadek jest najbardziej beznadziejnym, kiedy pierwsze 2 opcje nie pomogły. Nie zapomnij o swoim smartfonie. Można go używać jako modemu, to prawda, to ci nie da tyle szybkie połączenie, ale dostęp do sieci będzie.

via The Definitive Guide to Finding Free Wi-Fi