Płać rachunki w Rosji i na Ukrainie z domu

Dziś mało kogo dziwi plastikową kartą płatniczą, jednak nie wszyscy jeszcze zdają sobie sprawę, że pozwala pozbyć się problemów związanych z kolejkami na opłatę usług komunalnych (jeśli masz szczęście, oczywiście). A oto ci, którzy zarabiają «elektroniczne» pieniądze, dokładnie wiedzą, jak można je «wydobyć» z systemu, płacąc i Sieć, i telefon, i nawet prąd z oddech na dodatek.

365 z 2009_ płacenie rachunków faithdesired-1

Rosja

Ja bym określiła trzy główne sposoby, aby zapłacić rachunki, nie wychodząc z domu:

  • Swój rodzimy bank internetowy
  • «Elektroniczne pieniądze»
  • Uniwersalne systemy płatnicze (terminale)

Tak, nie było faux pas, teraz terminale płatnicze znajdują się nie dalej okna przeglądarki, ale o tym później. Najważniejsze jest to, że chciałbym zauważyć na początku, to to, że wszystkie metody mają mocne i słabe strony, i wybrać warto, po prostu biorąc pod uwagę wszystkie czynniki w każdym konkretnym przypadku.

Swój rodzimy bank internetowy To dobra opcja, jeśli taka usługa ma bankiem. Zazwyczaj płatności odbywają się tak szybko i prowizja za nich albo wcale nie ma, albo jest minimalny. Ale, jak rozumiem, nie jest uniwersalna.

«Elektroniczne pieniądze» można skorzystać z systemu pieniądza elektronicznego, na przykład, Webmoney lub Yandex.Pieniądze do zapłaty prawie wszystko. Jeśli i zarobić dokładnie je dla ciebie to oczywiście będzie najbardziej wygodny niech. Jeśli nie masz takich płatności, możesz doładować saldo na różne sposoby, w tym przelewu z konta karty kredytowej. Ale w tym przypadku pojawia się nieuniknione koszty konwersji, które są dodawane do zwykłej prowizji za wypłatę. Tu bym polecał, chyba, Yandex.Pieniądze, jak niezawodny system, działający nie tylko w Moskwie, ale i w regionach. płatności Uniwersalne systemy płatnicze (terminale) Jeśli tylko masz платиковую mapę i trzeba zapłacić coś, że nie można płacić przez internet-bank, a do tego masz pecha mieć kartę banku-partnera systemów elektronicznych-pieniędzy, to nie rozpaczaj, można spowodować, terminal płatniczy do siebie do domu i zapłacić prawie wszystko mając Visa lub Mastercard. Jednym z najbardziej rozwiniętych w tej sprawie nazwałbym e-Poz.

Mosenergo - epos
Okno płatności «Mosenergo»

W każdym razie, trzeba być przygotowanym na komisji, ale przy tym nie jest tak wielka i bardzo warto udogodnień, które podałeś. Jedyny moment, który może was zmylić: konieczność dzielenia się informacjami na temat twojej karty kredytowej z trzecim stroną, nie wiedząc jak ona порядочна. Tu ja zawsze bym radził podłączyć usługę powiadomień SMS, aby być na bieżąco z transakcji z kartą. Jeśli takiej usługi twój bank nie ma, śmiało zmieniaj taki bank.

Ukraina

Na Ukrainie najprostszym sposobem płatności rachunków, internetu, telefonu, telewizji kablowej, płatności, ubezpieczenia i wiele innych jest system Portmone.

Tylko za 9,90 zł. w miesiącu system łączy aktywną kartę płatniczą i pozwoli ci przestać chodzić w сберкассу lub innego banku do zapłaty za rachunki. Ja w tej chwili robię GIVC, Wola, Ukrtelecom, a także telefony i internet od Beeline.