Remember The Task i Google Tasks — Air-aplikacji do zarządzania zadaniami

Planowanie to klucz do sukcesu w każdym biznesie. Nic dziwnego, że pomysły GTD otrzymałeś to jest powszechne w IT w biznesie — program dla prawidłowego planowania swojego czasu, które pomagają skoncentrować się na ważnych zadaniach, nie rozpraszać się na rzeczy, kompetentnie kształtować priorytety w bieżącej pracy, pomagają w osiągnięciu sukcesu, a przynajmniej mieć czas, aby zrobić wszystko na czas, co już jest dla wielu, w tym i dla mnie sukcesem. Programy teraz do rozwiązania takich zadań masa, i nie wszystkie one są trudne w obsłudze i uniwersalne. Wiele z nich jest dość kompaktowy wygląd i są przeznaczone tylko do rozwiązania swoich zadań. Są one związane z онлайновыми usług, w których przechowywane są twoje dane. Z rozprzestrzenianiem Adobe Air takie programy z powodzeniem można stosować w dowolnych systemach operacyjnych, a o zachowaniu danych nie warto się martwić — elektroniczne usługi zrobią to za ciebie,zapewniając dodatkowo dostęp do nich w dowolnym miejscu, gdzie jest dostęp do internetu.

Remember The Task — aplikacja, za pomocą którego można zarządzać swoimi zadaniami w serwisie Remember The Milk. Aplikacja jest prosta w obsłudze, ale powtarzające się w pełni funkcjonalne swojego internetowego kumpel: zadania można tworzyć, dodawać do nich notatki, przypisać tagi, znaczenie, dowolnie zmieniać datę, przypomnienia, grupować, oznaczanie stopnia spełnienia. Remember The Task — mały i poręczny pager swoich zadań w stylu GTD.

Google Tasks — aplikacja działa z twoimi zadaniami z Gmail. Po tym, jak Google wprowadziło do swojego programu pocztowego możliwość tworzenia prostych zadań, funkcja ta natychmiast stała się popularna — to jest dokładnie to, na co tak długo czekali w Google Calendar. Funkcjonalność tego małego klienta jest dokładnie taka sama, jak i samych zadań w mailu.

Jedynym minusem, który znalazłem u tych programów nie zawsze jest poprawna praca z cyrylicą. Na przykład w systemie Windows XP programy działają bez problemu, Windows Vista i Windows 7 są chwile, gdy cyrylica nie jest wyświetlany poprawnie. Z czym to jest związane, i dowiedzieć się nie mógł. Przy okazji, tak jak jest używany przez program Adobe Air, programy działają i w MacOS i Linux.

Zainstalować oba programy można ze strony dewelopera: http://www.jashsayani.com/my-softwares/.