Trzy sposoby wspólnego edytowania dokumentów

Sieć daje możliwość pracować razem z ludźmi oddzielonymi od ciebie czasami tysiące kilometrów. Przy tym często występuje konieczność edytować ten sam dokument wspólnie. Proste przesyłanie pliku załącznika tam i z powrotem nie będą rozpatrywane i oferują kilka alternatyw.

  1. Korzystanie z Web edytor, umożliwiający pracę zespołową.

    Takie aplikacje jak Google Documents i Zoho Writer wspierają pracę zespołową, nie wymaga od użytkownika żadnej specjalistycznej wiedzy i umiejętności. Zaletą serwisów tego rodzaju można nazwać to, że dostęp do nich może każdy, przy czym system nie stawiają specjalnych wymagań ani SYSTEMU ani do przeglądarek w zasadzie. Za minus można uznać fakt, że nie widać zmian wprowadzanych kolegami aż zapisz dokument. I, odpowiednio, możesz stracić swoje zmiany, jeśli kolega zapisze dokument później. Google Documents zachowuje historię zmian dokumentów i dlatego zawsze można zorientować się w tym, co się stało.

  2. Korzystanie z Wiki, że Popyt na tego rodzaju usług doprowadziła do ich szerokiej dostępności. Dlatego można łatwo stworzyć darmową stronę z Wiki chociażby tu: PBWiki tutaj:Nuospace, lub tutaj:Post. Zalety tego podejścia to: łatwość instalacji, łatwość zaproszenia z nowych autorów, wspaniałe możliwości do kontroli zmian wprowadzonych każdym z uczestników. Wady też można znaleźć: przywiązanie do konkretnej usługi, niezawsze wygodny system kontroli dostępu, krycie edycji dla zwykłych użytkowników. Tak samo może być łatwo przekształcić Wiki strony w coś, odpowiednie do drukowania. Ponadto, podobnie jak w pierwszym przypadku, użytkownicy łatwo mogą zacierać zmiany siebie.
  3. Использованиеспециализированного edytora Najbardziej kompletne возможости współpracy na dzień dzisiejszy oferują wszystkie tradycyjne komputery stacjonarne takie jak SubEthaEdit i Coda dla Mac OS X, Gobby i ACE dla wieloplatformowych решенийи wtyczka do programu Microsoft Word, nazwany CoWord (Windows). Pakiety te umożliwiają widzi na żywo to, co robią twoi koledzy, że znacznie skracają czas pracy w krytycznych momentach z powodu отстствия konieczności oczekiwania zapisaniu dokumentu kimś do odległych krain. Jednak to rozwiązanie wiąże się do konkretnej platformie i nie zawsze działa absolutnie płynnie.

Jeśli można doradzić inne metody pracy z dokumentami — zapraszam do komentarzy.

3 Ways to Edit Documents Collaboratively [ Mike Gunderloy ]