Wiwex: niezapomniane wyszukiwanie

wiwexNie tak dawno otwarto oryginalny krajowy serwis Wiwex, za pomocą którego można wyszukiwać według посещенным wcześniej stron. W zasadzie sytuacja, kiedy pamiętasz, że «gdzieś o tym czytałem, ale gdzie dokładnie — nie pamiętam» jest dość powszechne. Rozwiązać problem i starają się twórcy Wiwex.

Zasada działania serwisu jest prosta — użytkownik instaluje plugin do przeglądarki (jest to wersja dla programu Internet Explorer, Mozilla Firefox, a nawet Safari, wersja dla Opery na razie w fazie rozwoju), a serwer indeksuje strony odwiedzane. Jeśli pracujesz nad wieloma komputerami i z wieloma przeglądarki, należy zainstalować plugin dla każdego z nich. Natomiast kształtować się będzie jedna historia surfingu.

Wyszukiwanie można zawęzić, zadając różne parametry (na przykład, przybliżony czas, kiedy była czytana strona).

Oprócz tego, że Wiwex pozwala na wyszukiwanie według wcześniej посещенным strony, może również wyświetlać zdjęcia, które kiedyś przeglądałem, zapamiętać zapytania do wyszukiwarki, prowadzenia statystyki aktywności w pracy w Sieci.

Rozumiem, że to jest «śledzenie» za surfowania użytkownika, podnosi kwestie prywatności, bezpieczeństwa przechowywania danych, itp. Twórcy dostarczyli możliwość określenia listy witryn, które nie będą indeksowane.

Wiwex