YouTube + Wikipedia + «nasze ręce nie dla nudy» = Howcast

Wczoraj mówiliśmy o видеосервисе TeacherTube, którego twórcy postawili przed sobą ambitny zadanie nauczyć świat» za pomocą krótkich filmów. Podobna idea leży u podstaw i innego starcie, ale jest ciekawa cecha.

Howcast został założony przez trzech byłych pracowników Google, którzy pracowali w Google Video i YouTube. Howcast również ma związek z wideo, ale tylko wtedy, gdy na YouTube w zasadzie umieszczone rolki rozrywkowej treści (klipy, śmieszne, humor, polityka), Howcast to instrukcje i podręczniki. Idealne miejsce dla «самоделкиных».

Wszystkie filmy podzielone są na kilka kategorii — jedni pomagają z przygotowaniem jedzenia i napojów, inne pokazują, jak uprawiać sport, dbać o dom i ogród itp. Więc jeśli nie wiesz, jak prawidłowo umyć psa, utworzyć widget Facebook lub przygotować sushi, to strona będzie przydatna.

Oprócz filmów Howcast oferuje wiki-encyklopedii, która jest szczegółowy, krok po kroku rozwiązanie jakiegoś problemu lub zadania. Są lekcje Photoshop, przepisy kulinarne potraw.

Podsumuję. Świetny serwis, który śmiało można dodawać do zakładek.