Zaimportować wpisy z twojego bloga na Facebook [screencast]

Jeśli prowadzisz blog, który bardzo prawdopodobnie ma kanału RSS, to możesz go wyeksportować wpisy w sieci społecznej Facebook. Szczególnie może to być przydatne, jeśli masz w nim duża ilość znajomych, którzy, nawiasem mówiąc, mogą nie mieć pojęcia o tym co piszesz. Dlaczego im nie powiesz o tym, że «elegancko», nie dystrybucja niepotrzebnych wiadomości?

Importowanie wpisów na blogu odbywa się za pomocą standardowej aplikacji Facebook Notes, który można znaleźć w menu po lewej stronie, klikając na Więcej. Oczywiście, że musisz mieć konto z sieci i trzeba w nią wejść.

Następnie w prawej kolumnie, po przejściu na stronę aplikacji Notes, poszukaj sekcji Note Settings i wybierz Inport a Blog. Następnie wpisz w polu kanał bloga, zaznacz znacznik ostrzeżenie, że to twój blog i nie jakiś złoczyńca, i naciskać na przycisk Start Importing. Po tym, jak wyglądasz, co robisz, potwierdź import przyciskiem w prawym górnym rogu — Confirm Export.

2008-05-22_174851

Po tym, jak skończysz, twoje nowe posty będą pojawiać się w swoim Mini-feed, a znajomi będą powiadomione o nowych wpisach podczas przeglądania zmian w statusie przyjaciół.

Wideo instrukcja jest dostępna tutaj:

Import Blogs or RSS Feeds without Third Party Applications [ Tech-Recipes.com ]