Dia — program do tworzenia wykresów

Ten program pozwoli ci zbudować przejrzystą schemat blokowy, plan działania, skomplikowany schemat, wykres, bez uciekania się do карандашам i składzie.

2007-12-18_2120581.jpg

Intuicyjne menu ułatwia tego zadania, tym bardziej, że język polski jest obecny. Duży zestaw gotowych kształtów, linii łączących, różnego rodzaju strzałki, krzywe, wszystko to раскрашивается, wypełnione kolorem, zmienia kształt, grubość, przekształca się w proporcjach, jest wstawianie tekstów i zdjęć.

Ta lista kształtów i linii można uzupełnić własnymi osiągnięciami za pomocą specjalnego edytora, a także wielu innych ikon i ikony z szerokiej дополниткльной biblioteki. Изначатьно program został zaprojektowany dla środowiska Gnom, ale potem z powodzeniem przeniesione do systemu Windows.

 dia_screen.jpg

Jak większość программом, opracowanych dla systemu Linux jest open source i jest bezpłatny. Nie jestem ekspertem w tych programach, ale kilka razy ona mi pomogła, gdy trzeba było dla wszystkich kanonów rysowania narysować szczegółowy plan pomieszczenia. Przy okazji, jeśli używasz programu Visio, to w najnowszej wersji beta Dia jest już obecny import i eksport w formacie zgodnym.

офсайт | pobierz