doPDF — bezpłatny wirtualny PDF-drukarka

Aby utworzyć plik PDF z dowolnego dokumentu, można po prostu skorzystać z wirtualnymi PDF-drukarkami. doPDF — doskonałe narzędzie, prosta i niezawodna, robi to szybko i sprawnie.

2007-11-29_115621

Po instalacji pojawia się w systemie wirtualną drukarkę. Aby utworzyć plik PDF z dowolnego dokumentu, wystarczy «wydrukować» na tej drukarce. Po tym, jak drukarka jest wybrana, można dostosować jego parametry: ilość kopii, sposób odświeżania strony, skala i jakość wirtualnego drukowania — wszystko, jak w tej drukarce. W zależności od jakości program wybiera stopień kompresji obrazów i wygładzania czcionek.

2007-11-29_120025

Dla większości wystarczy 600 dpi, choć można wybrać rozdzielczość z zakresu od 72 do 2400 dpi. Po naciśnięciu przyciski «drukuj» drukarka po prostu zaproponuje zapisać wynikowy plik PDF w odpowiednim miejscu. Program posiada interfejs w języku rosyjskim, bardzo mała pamięć praktycznie nie zajmuje. Narzędzie działa stabilnie w Windows XP/2003/Vista (32-i 64-bitowych). Deweloperzy mają płatny odpowiednik tego narzędzia pod nazwą novaPDF z zaawansowanymi ustawieniami (konfigurowane czcionki, grafika, znaki wodne, ochrona i wiele innych), ale mi w zupełności wystarcza i tej bezpłatnej opcji.

офсайт | pobierz