Dropresize — magiczna skrzynka, zmieniająca rozmiar zdjęć

Jak zmienić rozmiar wielu zdjęć, dostosowując je pod konkretne parametry? Pewnie otwierasz jakiś edytor graficzny lub konwerter, wybrać zdjęcia, wybrać rozmiar, folder zapisu. A może chcesz stworzyć magiczny folder, w którym twoje zdjęcia będą zgodnie z wytycznymi zmieniać się sami, warto je tylko przeciągnąć tam? Wtedy trzeba spróbować narzędzie Dropresize.

tiaurus-2009-10-20_102813

Dropresize — jest to mały program, który działa w zasobniku systemowym, która czuwa nad obrazami w określonym folderze. Jak tylko pojawia się nowy obraz, ona zmienia jego rozmiar wg zadanych parametrów. Narzędzie to jest przydatne w celu dopasowania obrazów,które można umieszczać w internecie. Nie trzeba otwierać żadnych dodatkowych programów — wystarczy dodać wszystkie zdjęcia do określonego folderu, i jak tylko będą ci potrzebne w odpowiednim rozmiarze — uruchamiamy program i jednym kliknięciem podawajcie ich zgodność ze standardami. Zdjęcia można dostosować, koncentrując się na szerokość lub wysokość, maksymalny rozmiar — 1600 px. Program może jak wziąć pod uwagę podfoldery, jak i ich ignorować. Dropresize nie wymaga instalacji, wolny.

Pobierz Dropresize: http://semigeek.wordpress.com/dropresize/ (Do działania wymagany jest Microsoft .NET framework w wersji 2.0).