Dwie wtyczki do Live Writer, ułatwiające życie

Wiem, że Демоблог odwiedzane przez wielu blogerów. Chcę podzielić się dwoma wtyczkami, упрощающими pracę w Windows Live Writer. Do tego już opowiadałem, jak w tym edytorze za pomocą Auto Tag Generator automatycznie generować tagi, pracować z obrazami zapisanymi w popularnych zdjęcia hostings. Teraz przyszła kolej na integrację w swoje publikacje wszelkie zdjęcia z internetu i automatycznie przetłumaczyć tekst z pomocą Bing.

Teraz deweloperzy dlaczego to usunęli wstawianie obrazków z internetu w sposób jawny, pozostawiając tylko drag-n-drop. Poprawić to prosty plugin, która zwraca z powrotem taką możliwość.

tiaurus-0197

Pobierz plugin Insert Web Images można pod tym linkiem: http://cid-fabdddc5cad93494.skydrive.live.com/self.aspx/Writer%20Plugins/InsertWebImageForWin7.zip. Instalacja jest prosta — rozpakować dll w \Program Files\Windows Live\Writer\Plugins.

Często zdarza się, aby na bieżąco przetłumaczyć tekst do wstawienia tłumaczenia do publikacji. Z tym poradzi sobie Bing Translator Plugin.

tiaurus-0198

Można go pobrać z oficjalnego źródła: http://gallery.live.com/LiveItemDetail.aspx?li=1c08d578-db63-4e6c-b03c-b0fa7587b425 (wymagane .net Framework 3.5).