Ekologiczny przeglądarka Flock: Eco-Edition

Flock w ostatnim czasie aktywnie się rozwija, po dotarciu do wersji 1.2.1, ale oprócz standardowej przeglądarki tak samo odkrył drogę do tajemniczego Eco-Edition. Co to jest?

2008-06-03_193012

A jest on z siebie Flock ze zbiorem linków do zasobów, poświęcone «zielone» tematy: ekologia, paliwa alternatywne, natura, blogi ruchów ochrony środowiska стреды, ekologiczny transport; — zawsze to dosłownie zapchany przeglądarka (Treehugger, Think Mtv, Ecorazzi, National Geographic, Green Yahoo!, Grist, Sprig, Planetgreen…).

Flock: Eco-Edition tak samo jak K-Meleon, wykonany na bazie Gecko rozwoju Mozilla Foundation, ale w odróżnieniu od wspomnianego, wyposażony w ogromną ilość funkcji do pracy z sieciami społecznymi i онлайновыми usług: Digg, Flickr, Facebook, Twitter, YouTube, Photobucket, Piczo, Blogger, Blogsome, LiveJournal, Typepad, WordPress.com, Flickr, del.icio.us, Magnolia,Google, Yahoo!, AOL i inne. Opiszę główne «żetony» przeglądarki.

Oryginalna strona My World.

2008-06-03_193058

Bardzo ciekawe rozwiązanie — swoista starcie początkowej strony pobierania, generowaną przez przeglądarkę na podstawie własnych danych.

Wygodny panel Flock Toolbar.

2008-06-03_195451

Na niej są przyciski umożliwiające dostęp do wszystkich dodatkowych usług, które może zapewnić przeglądarki.

Szybki i wygodny dostęp do usług online na wyjątkowej stronie My World.

2008-06-03_195728

Wszystkie usługi są automatycznie dzielone według rodzajów i stopnia dostępności. Bardzo wyraźnie, szczególnie, gdy trzeba szybko sprawdzić, co w danej chwili jest podłączony.

Media Bar.

2008-06-03_195903

Pokazuje treści multimedialnych z twoich kont przechowywania zdjęć i filmów. Automatycznie dzieli wszystko według kategorii, wyszukiwanie usług w całym tym безобразию, pięknie wyświetla się w górnej lub dolnej części przeglądarki mniejsze lub większe ikony zdjęć z dodatkowymi informacjami, wydaje HTML i BBCode, aby później wstawić na stronę internetową, lub bezpośrednio za pomocą jednego kliknięcia wysyła zaznaczoną zawartość do bloga.

Edytor blogów.

2008-06-03_200046

To, że Firefox jest dodawany do poszczególnych аддоном, Flock jest już wbudowane w kod przeglądarki. Wydaje lekki i czysty kod postu, który można od razu opublikować na swoim blogu lub zapisać do dalszej edycji. Obsługuje wszystkie popularne w tej chwili rodzaje blogów.

Accounts and Services.

2008-06-03_200316

Wygodna funkcja szybkiego dostępu do swoich kont i usług. Automatycznie złamie wszystkie możliwe połączenia rodzajów i dostępności.

RSS.

2008-06-03_200516

Własny kod do odczytu RSS i podobnych taśm. Automatycznie wykrywa obecność RSS z kamery i jednym kliknięciem dodaje do ulubionych RSS. W przyszłości wszystko to przeglądarka aktualizuje i pięknie pokazuje to wszystko, tworząc specjalną stronę. Można z niej wysłać informacje na blogu, albo jakoś ją zauważyć dla siebie (na przykład, umieścić w specjalny dzienniczek). Integruje się w stronę My World. Istnieje możliwość wyboru ustawień czytnika RSS lub внутреннимим narzędzi przeglądarki, lub jednej z usług Google, My Yahoo, Blogline), albo w ogóle стронней program zainstalowany w systemie.

Web Clipboard.

2008-06-03_200736

Pozwala na dowolną wybraną informacji (tekst, obraz, kawałki kodu, linki, w ogóle jakąkolwiek) umieścimy w specjalnym repozytorium do późniejszego wykorzystania (np. w blogu wstaw).

Uploader.

2008-06-03_200857

Pozwala przesyłać dane do konta (na przykład, zalać zdjęcia w Flickr lub wideo w YourTube).

Jak rozumiem, opinie mam jak najbardziej pozytywne. A teraz łyżka dziegciu w beczce miodu: Flock: Eco-Edition ani słowa po rosyjsku. Interfejs angielski, i choć przeglądarka i radzi sobie z cyrylicy kodowaniem doskonale, w ogromnym zbiorze «zielonych» linków nie ma nic dostosowany do słowiańskiej wsi. Wygląd zgodny z tytułu: w odróżnieniu od standardowych dla Flock srebrnych i niebieskich motywów, Eco-Edition posiada modne zieloną barwę. Flock: Eco-Edition jest póki co tylko dla systemu Windows.