Emurasoft EmEditor — edytor tekstu dla programistów

EmEditor stanowi prawdziwy profesjonalny edytor dla programistów. On wie, jak podkreślić kod, w pełni obsługuje unicode, posiada włączoną obsługą makr, rozumie VBScript lub Java. Redaktor zna wiele języków: HTML, JSP, PHP, XML, ASP, C wszystkich rodzajów, CSS, SQL, Delphi, Python, Perl.

tiaurus-2009-11-30_095041

Edytor radzi sobie z kawałkami kodu, powtarzające się wiele razy, dla każdego języka jest w stanie tworzyć osobną konfigurację, ma zaawansowane wyszukiwanie z wydzieleniem i wymianą wyrażeń regularnych, doskonale radzi sobie z makrami, pracujących na Windows Scripting Host engine. EmEditor ma konfigurowalne podświetlanie składni, która pomaga łatwo znaleźć błędy. Edytor radzi sobie z dużymi plikami (piszą o tym, że otwierają się nawet pliki o rozmiarze do 248 gb). W programie zaimplementowano wsparcie dla różnych wtyczek. W sumie — prawdziwy, najbardziej zaawansowany edytor dla programistów, a nawet z obsługą języka rosyjskiego (że programiści nie są szczególnie potrzebne). Jednak przygotuj się, że za korzystanie z edytora twórcy każą opłatą — od 7 do 40 dolarów, w zależności od rodzaju licencji.

Interfejs standardowy. To i dobrze, i źle. Dobrze, bo to, co można zobaczyć po instalacji — można się spodziewać. Jednak można odnieść wrażenie, że wszystkie edytory dla programistów robili to programiści — wraz z zaawansowanych funkcji jest mnóstwo niepotrzebnych, straszne ikony, rozrzucone w wielu menu elementy konfiguracji i zarządzania. Wydaje mi się, że obecność dobrego projektanta w zespole programistów dowolnego edytora dla programistów nie zaszkodzi.

Pobierz EmEditor: http://www.emeditor.com/.