EnhanceMyVista Free – твикер Visty

Narzędzie to zawiera cały zestaw szybkich ustawień systemu Windows Vista. Aby nie grzebać w rejestrze, zebrano w niej praktycznie wszystkie niestandardowe ustawienia, ustawienia ułożone według sekcji, wyposażone przycisków i чекбоксами – wszystko po to, aby nie wdawać się w mądrości, w latach ręcznej konfiguracji.

2008-07-27_131313

Wszystkie wariacje są podzielone na cztery duże działy: narzędzia, ustawienia systemowe, optymalizacja i dostosowywanie wyglądu. Narzędzia zawierają w sobie szereg narzędzi, które pomagają testować sprzęt i naprawić błędy rejestru. Ustawienia systemowe pokazują procesy, zainstalowane programy, narzędzia systemowe (kodeki, rozszerzenia, maszyny wirtualne).

2008-07-27_131345

Sekcja optymalizacji pomoże dostosować pracę systemu Windows Vista odpowiednio zasobów sprzętowych: optymalnie rozłożyć pamięć, skonfigurować pamięć podręczna dysku i procesora, zoptymalizować plik stronicowania. Konfiguracja wyglądu pomoże szybko dostać się do konfiguracji menu kontekstowych, efektów wizualnych, stosowania stylów. Program działa, oczywiście, tylko w systemie Windows Vista, ma polski interfejs. Zaznaczę, że są do użytku nie wszystkie działania, niektóre funkcje są dostępne tylko w wersji płatnej.

Na notatkę: W Демоблоге niedawno opowiadał o podobnej, ale w pełni płatnego narzędzia.