Evernote — грабер i cataloger informacji

Ponieważ moje zainteresowania bardzo szeroka, stale ma do czynienia z tym, że trzeba zachować bardzo fragmentaryczne informacje. Ten program pozwoli zachować wszystkie informacje, jakie tylko można zapisać w jednej bazie danych.

W Evernote

Możliwości programu są tak zróżnicowane, że mi się raczej nie uda krótko o wszystkich opowiedzieć. Z głównych chcę zaznaczy zapisywanie treści www z przeglądarek i programów pocztowych za pomocą jednego kliknięcia, zapisywanie dokumentów Word i Excel w poszczególnych notatek, zapisywanie obrazów, linków, zapisywanie odręcznych notatek (przydatne kto ma tablet), a także świetny system planowania zadań, do zadań której można dostosować każdą zapisaną notatkę. Wszystkie informacje można przeglądać według kategorii (rodzajów informacji i tymczasowe w parametrach) i określić zasady przypomnień o niej.

Notatniki Evernote

Odręczny tekst można zapisać w pliku obrazu, jak i tekst drukowany. Do wszystkich danych można ustawić poziom dostępu, ograniczenie hasłem jak poszczególne notatki i kategorii, jak i bazy danych w całości. Obsługiwane eksport i import danych w formacie xml i własny format, istnieje możliwość tworzenia kopii zapasowych zgodnie z harmonogramem i synchronizacja między wieloma bazami. Jest Universal Clipper — mini-najeźdźca, który pomoże zachować wszystko, co dzieje się na ekranie. U notatek, które można tworzyć, wiele szablonów, jednak można skonstruować swój внеший widok.

Program obsługuje Google Desktop Search, istnieje możliwość синхрониации zdjęć z telefonu komórkowego lub наладонника. Notatki można share do znajomych poprzez e-mail lub komunikator (IM). Twórcy przewidzieli tak samo портабельную wersji. Program jest po prostu świetny, piękny i przemyślany interfejs, choć w języku angielskim. Jest to opłacalne pod Windows XP/2003/Vista, tak samo jest rozwijany wersja dla Pocket PC i Smartphone z systemem Windows, technologiczną бетку której po krótkiej rejestracji można pobrać już teraz.

W sumie, gdyby nie miałem OneNote, to na pewno bym używał tego programu. Martwi ją zapłać (19.95$), ale właśnie teraz na miejscu rozdają 60-dniowy trial, więc czasu поробовать jej w rzeczywistości i podjąć decyzję o celowości zakupu masz mnóstwo.