FavBackup — tworzenie kopii zapasowej zakładek, profili i danych osobowych z przeglądarek

Mało kto teraz używa tylko jednej przeglądarki. Przynajmniej mnie, однобраузерное существоввание nie stosuje się do osób odwiedzających tego bloga. Dlatego jest podwójnie frustrujące, jeśli po ponownej instalacji systemu lub aktualizacji traci się wszystkie własne nastawienia wielu przeglądarek. Aby uniknąć муторной ustawienia wszystkich przeglądarek, które są przyzwyczajeni do korzystania z, można skorzystać z prostego, ale bardzo wygodnym narzędziem FavBackup.

tiaurus-2009-11-22_154746

Program ambasador uruchomieniu wykryje zainstalowane w systemie przeglądarki, zarejestrowane w nich profile użytkowników, выудит z nich wszystkie dane i delikatnie zapisze je. Po ponownej instalacji systemu lub przeglądarki będzie trzeba tylko uruchomić FavBackup i przywrócić wszystkie dane.

tiaurus-2009-11-22_154948

Narzędzie zapisuje wszystkie wybrane linki, pliki cookie, historię odwiedzin i pobrań, zainstalowane rozszerzenia i wtyczki, ustawienia niestandardowe zachowania przeglądarki zainstalowane wyszukiwarki, indywidualne ustawienia różnych stron internetowych, lokalizacja i niepotrzebnych treści, hasła i treści, form, słowniki, tłumaczenia, a nawet zapisane sesji. Jak widać na pierwszym screenie, obsługiwane są wszystkie popularne przeglądarki internetowe: Internet Explorer, Firefox, Opera, Google Chrome, Safari, Flock. Można wybrać zapisywanie wszystkich profili, albo selektywne zapisywanie profili, jak i danych. Myślę, że narzędzie będzie interesująca przede wszystkim testerów i deweloperów, często zmieniającego się i zmieniającym przeglądarki, tak i po prostu aktywni użytkownicy i badacze internetu będzie zbędne.

Pobierz FavBackup: http://www.favbrowser.com/backup/.