Foxmail — szybkie, портабельный klient poczty e-mail

Foxmail — darmowy program chińskich deweloperów, rozpowszechnianą w języku chińskim i angielskim, zresztą w internecie jest русификаторы. Ten program pocztowy jest mały, wygodny, портабелен, szybki, obsługuje wiele języków, w tym i cyrylicą, działa z wiadomościami RSS.

2008-04-28_150014

Po instalacji od razu uruchomi się moduł konfiguracji, w którym trzeba będzie podać przynajmniej jedno konto pocztowe. Program pobiera mail POP lub IMAP, SMTP wysyła. Podczas konfiguracji Gmail атоматически wprowadzone poprawne dane, tak samo należy zauważyć, że oprócz standardowych serwerów pocztowych, program obsługuje skrzynki pocztowe Hotmail, MSN i Yahoo. W programie wygodna książka adresowa, w której dane mogą być przechowywane na zdalnym serwerze, do którego dostęp tylko określonym użytkownikom. Takie rozwiązanie pozwala korzystać z klienta poczty w sieciach korporacyjnych. Możliwy jest import adresów z plików tekstowych, a także z WAB i CSV. Ponadto, można importować książki adresowe programu Outlook Express, MS Outlook, Eudora i wszystkich programów pocztowych Mozilla. Dopuszczalne jest także synchronizacja danych z określonej w ustawieniach folderu i, w końcu, obsługuje konta LDAP. Przed uzyskaniem nowych wiadomości można sprawdzić pocztę na serwerze. Listy są tworzone za pomocą edytora HTML, a także szablony wiadomości, dokładnie to, co jest rzadko spotykane w programach pocztowych.

2008-04-28_151008

Podczas wysyłania wiadomości można wykorzystać ciekawą funkcję — bezpośrednie wysyłanie wiadomości, z pominięciem serwer SMTP. Do tego w ustawieniach klienta poczty e-mail należy określić specjalne serwera DNS. W programie można korzystać nieograniczona liczba skrzynek pocztowych, z których każdy będzie wyświetlane w oddzielnym folderze. Dostęp клюбому pocztowej można zamknąć hasłem. Ze spamowaniem program walczy dzięki systemowi filtrowania wiadomości na podstawie algorytmu Bayesa. Negatywnymi stronami, które znalazłem w testach, są niezdolność tworzyć foldery IMAP, brak wirtualnych folderów, brak wsparcia dla Exchange. Z drugiej strony, Foxmail za darmo, działa bardzo szybko, wysyła e-maile bezpośrednio, z pominięciem SMTP, doskonale dogaduje się na pendrivie, przechowuje dane pod hasłem. Próbujemy angielską wersję i crack do niego?

Dla tych, którzy posiadają chińskim.