FreeFixer — usuwanie potencjalnie niebezpieczny i niepotrzebny W

Jeszcze jeden obrońca systemu (adware, spyware, trojany, viruses i worms), który jednak nie będzie wisieć u ciebie w zasobniku i skanować wszystkie z rzędu. Robi to inaczej, raczej sam wszystko robi za niego.

2008-03-24_220510

Po zakończeniu skanowania systemu, program pokaże szczegółowa lista tego, co wyposażoną w systemie, że działa w tej chwili, co uruchamia się wraz ze startem, co jest napisane w rejestrze, co zawiera w sobie plik host, jakie usługi działają, jakie śpią, jakie programy i gdzie chodzą (w jakich miejscach w internecie), ustawienia TCP/IP, Browser Helper Objects (to, co uruchamia pomocy pomocy i potencjalnie może uzyskać dostęp do internetu), тулбары Internet Explorer, podstawowe ustawienia IE (przydatne, na przykład, jeśli w nim zamieszkała jakaś нечить, przestawiana swoje okna). Wszystkie te obszerne informacje program porównuje ze swoimi «białych» i «czarnych» blachami, które tworzą sami użytkownicy programu. Na przykład, u nas powoduje podejrzenie jakiś wpis w hosts.

2008-03-24_221219

Klikając na link obok tej pozycji, wejdziemy na stronę FreeFixer, gdzie możemy zostawić komentarz i głosować za ten wpis. Na podstawie tych głosów i tworzą listy неблагонажежных, o których program potem nas i informuje.

 2008-03-24_221114

Taka demokratyczny podejście pozwala programie praktycznie bezbłędnie obliczyć nie tylko wirusy, ale i po prostu źli i nieuczciwi programy, które zawierają reklamy lub po prostu «stukają» na ciebie w internecie. Jest jeszcze jedna niezwykła funkcja FreeFixer — program może przywrócić te wszystkie liczne ustawienia w дефолтное stan, co jest przydatne, gdy nie wiesz jak, albo już inne środki nie pomagają. Narzędzie darmowy, działa na każdym Windows powyżej 2k. Realizacja podobała mi się,zobaczę, co dalej będzie rozwijać ten projekt.