Jak korzystać z Bibliotek w Windows 7

Nie uwierzycie, ale Microsoft zrobiła to, o czym wszyscy od dawna marzył, ale zmęczony prosić! Szczerze mówiąc, gdy zainstalowałem Windows 7 na pulpit, laptopa, nie stał się do czynienia z taką innowacją, jak «Biblioteki». A potem spróbował użyć ich, rozumiesz do czego są one potrzebne. I okazało się, że to jeden z najbardziej wykształconych sposobów katalogowania plików na dzisiejszy dzień.

win_lib

Biblioteki: do czego?

Menu «Bibliotek» można otworzyć z «Start» lub «Przewodnika». Tam twoje oczy staną cztery kategorie: «Dokumenty», «Obrazy», «Filmy», «Muzyka». Do czego są one potrzebne? Pamiętaj dlaczego nikt nie trzymał muzyki lub wideo w folderze «Moja muzyka» i «Moje wideo» odpowiednio, w poprzednich wersjach SYSTEMU? Dlatego, że w przypadku przechowywania plików w tych folderach są one znajdowały się na dysku systemowym. A to przy «stabilności» Windows było niedopuszczalne. «Biblioteki» — to to samo, ale z linkami do plików, które znajdują się na innych dyskach. Z ich pomocą można skatalogować pliki i przy tym nie trzeba przenosić na dysk systemowy.

Biblioteki: jak korzystać?

Załóżmy, że istnieje potrzeba skatalogowane dokumenty. Wiele programów domyślnie zapisują je w folderze «Moje dokumenty». Przechodzimy do tego folderu, wybrać dowolny katalog, otwieramy jej menu, a następnie wybieramy «Dodaj do biblioteki». Od teraz wszystko, co jest zapisywane w wybranym folderze będzie delikatnie каталогизировано w danej bibliotece.

win_lib1

Można również robić i z muzyką, i z filmów i zdjęć. To wszystko będzie zorganizowane w katalogach, a jest nie na dysku systemowym. Wygodne. Ponadto, można tworzyć nowe biblioteki, jeśli istniejące kategorie nie są spełnione.

Biblioteki: jak dodać pliki z sieci lokalnej?

Tak, biblioteki można zmusić do pracy w sieci. Ale do tego trzeba pobrać program Win7 Library Tool. W programie tworzenie nowej biblioteki, otwórz właściwości i w polu Library Folders dodaj folder sieciowy. W ten sposób w sieci będzie wspólna dla wszystkich biblioteka.

win_lib_net

Biblioteki: czy warto używać?

W praktyce «Biblioteki» okazały się bardzo wygodnym narzędziem do katalogowania plików. Microsoft w końcu przyniósł tę ideę do użytkowników. Początkowo spotkanie «Bibliotek» nie jest oczywiste, ale korzystając z naszych porad, sprawdź jakie to proste i wygodne.