Jak zorganizować automatyczną zmianę tapety pulpitu

Większość czasu pracy na komputerze nie widać tapetę zdjęcie na pulpit, ale i tak nas stale obchodzi jaka ona jest. Starannie wybieramy ją do rozdzielczości naszego monitora lub monitorów, i długo z siebie dumni, dokonując właściwego wyboru. Ale można nie cierpieć i zrobić автоообновление tapetę.

Użytkownicy systemu Windows 7 więcej szczęścia niż inni, mają автосмена pulpitu można ustawić w ustawieniach systemu. Ten SYSTEM ma kilka tematycznych przydziału, naturalnym w których standardowymi narzędziami ustawić się nie da.

Okna 7.jpg

Dla miłośników dostosować wszystko pod siebie można polecić мультиплатформенную (Windows, Mac OSX, Linux) program Wally. Podstawowe funkcje, zalety programu:

— rotacja tapety z podanej lokalnym lub zdalnym FTP folderu z wybranym interwałem;

— rotacja zdjęć z internetowych źródeł takich jak Bing, SmugMug, Picasa, Buzznet, Photobucket, Pike, Panoramio, Yahoo! lub Flickr.

— automatyczne wykrywanie położenia obrazu na wbudowanym EXIF-informacji i obrót przed seansem;

Program Wally jest bezpłatna.

settings.jpg

Niektórzy entuzjaści idą jeszcze dalej i dostosować zmianę tapety na czas dnia. Czyli obraz pozostaje ten sam, ale zmienia się jej oświetlenie. Opis jak to zrobić pod Ubuntu znalazłem w jednym украиноязычном blogu — tu i komendy konsolowe i ковыряние w конфигах. Ale dla silnych duchem w sam raz! Dla непонимающих мову można przeczytać tłumaczenie z Google.

Animowane dzień kreatywne tapety na pulpit dla systemu Linux (w GNOME) | Lyncis.info

Jakie techniki zmiany tapety pulpitu używasz?