Jarte zastąpi WordPad bez pracy

Istnieje nie jedna i nie dwie zamiennik dla standardowego Notatnika w systemie Windows. Wbudowany edytor tekstu z formatowaniem WordPad, jednak nie tylko nie cieszy się popularnością, choć nie do końca zły na nowoczesnej maszynie, ale i zastąpienie go znaleźć nie tak łatwo. Wymiana powinna być szybka, darmowa i oferuje więcej funkcji niż wymieniony.

Dziś prezentujemy wam jedną z takich zamienników — edytor Jarte. On nie tylko wygląda dużo lepiej, niż WordPad, mając nietypowe na pierwszy rzut oka interfejsem, ale i znacznie bardziej funkcjonalne niż standardowy program.

Jarte - widok ogólny

Po pierwsze, można zauważyć, zakładki, które stały się, na pewno, dla ciebie powszechne podczas pracy jak w przeglądarkach i w różnych edytorach mocniejszego. Ponadto edytor zawiera możliwość zaawansowanej pracy z tekstem, a także — wsparcie formatu programu Word 2007. Teraz można pracować z dokumentami, wysyłane w takim formacie nie wydając pieniędzy i nie uruchamiając ciężkie alternatywne pakiety biurowe.

Menu wstawiania

Ponadto, program rozszerza możliwości pracy z schowka, zachowując wszystkie swoje wyróżnienia, a ponadto zawiera narzędzie do przechwytywania obszarów ekranu, umieszczonych na liście wraz z wklejonymi kawałki tekstów.

Miłośnicy szablonów znajdą ich, a jeszcze bardziej zaawansowaną funkcjonalność można uzyskać, kupując płatną wersję. Ale podejrzewam, że wielu wystarczy i za darmo. Минусоми na dzień dzisiejszy uważam niecodzienny interfejs i konieczność mu się uczyć (choć zachwyca nie tylko wyglądem ale i funkcjami) i brakiem sprawdzania pisowni dla języka rosyjskiego.

Jarte