LockItNow! i ochrona komputera za pomocą telefonu komórkowego

Jeśli pracujesz w dużej firmie lub zespole, i twoje miejsce pracy jest dostępna nie tylko dla ciebie, zawsze istnieje ryzyko, że ktoś będzie w stanie uzyskać dostęp do komputera w czasie twojej nieobecności. Oczywiście, to może być tylko pracownik, któremu zajęło wydrukować kontrakt, ale i prawdopodobieństwo szpiegostwo lub po prostu ujawniania swoich danych osobowych oraz głośne. Można wyłączać komputer za każdym razem отлучаясь z miejsca pracy, stawiać hasła na wejście, ale można zrobić tak, że komputer będzie słuchać tylko ciebie, automatycznie блокируясь, jak tylko cofnij się na pewną odległość. Naprawdę, potrzebujesz telefonu komórkowego, ale co do ludzi biznesu nie ma go?

img1.jpg

Specjalna, LockItNow! sprawi, że twój komputer nie do zdobycia dla każdego, kto chce dostać się do niego, korzystając z twoim brakiem. Aby to zrobić, należy tylko zainstalować pakiet i włączyć w telefonie pracy z urządzeniami Bluetooth. Oczywiście komputer musi być wyposażony w kartę, ale teraz te urządzenia są bardzo tanie, a wiele laptopów wspierają go początkowo. Teraz, kiedy z telefonem będzie odchodzić na odległość większą niż zasięg łączności bezprzewodowej, komputer będzie automatycznie blokowany. No, a jeśli nie Bluetooth nie problem, można użyć nawet połączenie przez port COM za pomocą kabla. Oczywiście, jeśli telefon zostanie zapomniane lub utracone, można po prostu wpisać login/hasło dostępu.

img2.jpg

Program jest bardzo wymagająca, ukrywa się w zasobniku, a ustawień nie jest tak dużo — można określić ustawienia połączeń, czas, przez który komputer jest wyłączany, a także ustawić harmonogram automatycznej blokady (na przykład rano, włącza się i wieczorem po koniec dnia zostanie zablokowana). Można nawet korzystać w tym samym czasie i kilkoma telefonami, takimi jak smartfon i telefon.

Pomimo wypłaty dla programu (14.95 USD) może być dość skutecznym sposobem ochrony swojego miejsca pracy od wścibskich oczu. Najważniejsze to nie zapominać swój telefon.