NetSarang xShell — potężny klient SSH

Zdecydowana większość adminów i programistów korzysta w pracy z Unix dostęp za pomocą protokołu SSH. Ogromną popularnością cieszy się bezpłatny klienta PuTTY. Oczywiste jest, że tradycje są łamane rzadko, ale nadszedł czas, aby zwrócić uwagę na niezwykle potężny klient NetSarang xShell, tym bardziej, że teraz ten program jest darmowy do użytku w domu i w placówkach oświatowych.

xShell - klient SSH

xShell obsługuje takie protokoły jak SSH1, SSH2, SFTP, TELNET, RLOGIN i SERIAL i działa w każdym systemie operacyjnym Windows (począwszy od Windows 98).

Jednocześnie można podłączyć do wielu serwerów — w programie jest wbudowana obsługa zakładek (kart). Tak samo można szybko zmienić położenie narzędzi na paskach i ich zestaw, dla każdej karty dostosować schemat kolorów, czcionki, перекодировку i pola. A zapisując swoje ustawienia look&fell w schematach (layout) w konsekwencji bardzo wygodne wrócić do dogodnej dla ciebie interfejsu.

Pracować bezpośrednio z serwerem jest bardzo wygodne — można zapisać jako oddzielne zespoły i ich zestaw w Quick Commands. Zestawy wygodne структурируются i w rezultacie można całkowicie pozbyć się нудного treningu drużyn. Ale nawet tego twórcy w NetSarang nie ogranicza się — w xShell komendy można wysyłać raz na kilka sesji.

Chociaż xShell brak polskiego interfejsu, problemów w pracy z językiem rosyjskim, nie powinny powstać — program obsługuje wszystkie rosjanie kodowania, a także UTF-8.

Ja już od dawna korzystam z tego programu, kupując ją jeszcze dwa lata temu na studenckiej licencji, teraz przedłużyć tej licencji nie jest konieczne — można używać za darmo, niż w rzeczywistości jestem i wykorzystam. I wam radzę!

Strona internetowa firmy NetSarang.

Strona programu xShell.