NetSetMan — bezpłatny automatyczny konfigurator sieci

Mając laptopa, często trzeba ponownie skonfigurować ustawienia sieciowe, tak jak wchodzę w sieć w domu, w pracy, u klientów, u znajomych. Zautomatyzować tę pracę mi pomógł NetSetMan. Ustawienia są tak proste i ujawniając, że chyba łatwiej zrobić się nie da: kilka zakładek, w których podane są parametry różnych sieci. Przełączanie pomiędzy ustawieniami, można w locie, bez konieczności ponownego uruchamiania, zmienić otoczenie sieciowe, co jest bardzo wygodne.

2007-10-16_124648

Musisz napisać do każdej z sieci, adres IP, maskę podsieci, bramę, nazwa komputera, DNS, grupa robocza, domena, a także zainstalowane w sieci drukarki — i pracujesz. Brakuje sześciu kart? Nie martw się — ustawienia można zapisać w pliku i w odpowiednim momencie pobrać z niego, i z takich plików może być tyle, ile chcesz.

2007-10-16_124808

Wygodny, darmowy do użytku niekomercyjnego, użyteczność. Na ob. stronie jest forum, w którym Swoje życzenia dotyczące poprawy programu zostaną wysłuchane. Tak samo istnieje wersja pro (10-12 euro), u której ustawień nieco więcej (na przykład, jest w stanie pracować z wieloma serwerami proxy). I tam można pobrać darmową wersję.