nLite — затачиваем dystrybucje systemu Windows pod siebie

Ponowna instalacja systemu operacyjnego – jak dziecko: wymaga dużo czasu, uwagi, właściwej kolejności działań. Wszystko zaczyna się od kopiowania plików, potem konfiguracja systemu, dodawanie/usuwanie komponentów i t. d.

Aby uprościć życie z dziećmi ludzie wymyślili pieluchy, pieluchy jednorazowe i wiele innych, a to w świecie programów wymyślili darmowy program nLite.

Энлайт-nlite

Praca nLite jest w edycji dystrybucji systemu windows. Z jej pomocą można w łatwy sposób zintegrować serwis paki, usuwać niepotrzebne elementy, raz wprowadzić dane logowania i instalowania ustawienia sieciowe. Oprócz tego, istnieje możliwość dodania sterownika i najnowsze aktualizacje i ustawienia. Efektem pracy nLite będzie gotowy bootowalny obraz płyty w formacie ISO.

W rzeczywistości, z nLite tworzysz własny ekskluzywny dystrybucji, który idealnie nadaje się do systemu. Spędzając trochę czasu na jego tworzenie, rzeczywiście można откинутся na tylne oparcie swojego fotela ;-), i trochę się zdrzemnąć. Kiedy otworzysz oczy, przed tobą będzie już zainstalowany i skonfigurowany windows.

Wszystkie powyższe nadaje się do windows XP/2000, użytkownicy Vista potrzebna jest inne narzędzie — vLite, ale o nim napiszę innym razem.