Nokia Lifeblog — zapis życia w telefonie, na komputerze i w internecie

Bardzo rzadko, gdy w standardowej dostawie telefonu przychodzi tak elegancki soft Nokia Lifeblog. Raczej to nawet nie jest soft, a cały kompleks programowy — wiązka programy Symbian smartphone, programy pod Windows i online blog-usługi TypePad.

2007-11-18_222253

Wszystko, co sprawia, że Lifeblog na telefonie, to zapisuje wszystkie swoje działania w bystry strumień — otrzymane i wysłane wiadomości SMS/MMS, zrobione zdjęcia i nagrane postaci. Wszystko to buduje się w jeden strumień, strumień życia. Można bezpośrednio z telefonu wysłać internetowy blog, który można otworzyć tylko w systemie Typepad, która jest płatna (od $50/rok). Można jednak spróbować z systemu za darmo przez jakiś czas. Możesz dodawać i DOWIEDZ się ;) Tylko do umieszczenia zdjęć trzeba mieć płatne konto, ale to dużo деневле Typepad. Po prostu, gdy pojawi się monit twoim blogu-platformy wpisz taką linijkę:

http://www.livejournal.com/interface/atom

…a następnie login i hasło do twojego ZŁ-konta.

IMG_0747

Nokia Lifeblog na komputerze stacjonarnym — to odpowiednik aplikacji telefonicznej, który pokazuje również taśmę zdarzeń telefonu. Wszystkie te obiekty można ponownie wysłać na blogu, wysłać e-mailem lub «pokroić» na pudełko DVD.

Nokia jak zawsze zaskoczyła produkt bardzo istotne i ciekawe. Warto zauważyć, że Nokia otworzyła mechanizm delegowania, a ponieważ przykręcić można teoretycznie każdy движек lub usługi z tego oprogramowania kompleksu.

Szukajcie a znajdziecie! ;)