«Oddajcie moje dane!» lub użyj GetDataBack

W przypadkach, kiedy twoje pliki na dysku są uszkodzone, masz kilka algorytmów дейвия. Albo po prostu kupić nowy dysk i zapomnieć o starym, lub sformatować, jeśli jest uszkodzona tylko struktura systemu plików, albo zwróci się w specjalistyczne centrum odzyskiwania danych, co jest dość drogie i jest uzasadnione tylko dla naprawdę ważnych informacji.

A można spróbować samemu uratować swoje pliki, przy czym najbardziej poprawnie, nie uszkadzając w procesie nic (tak, że jeśli nie wyjdzie, zawsze można było zastosować inne podejście). O programie odbudowy macierzy RAID, RAID Reconstructor, pisaliśmy już wcześniej, teraz przyjrzyjmy się, jak przywrócić pliki i foldery.

getdataback.jpg

GetDataBack to shareware użyteczność (licencja kosztuje 79$), działająca w systemie Windows i umożliwia odzyskanie danych z uszkodzonych dysków i obrazów z systemem plików NTFS i FAT. Przy czym, są obsługiwane i USB Flash, dyskietki, Zip, cd, iPod i innych urządzeń, które także używają standardowego systemu plików. Nawet zastosowanie fdisk-a, formatowanie, usuwanie, uszkodzenie MFT i w głównym katalogu nie mają wpływu na działanie programu. Nie martw się, jeśli SYSTEM nie widzi dysku — nawet w takim przypadku, dane można odzyskać.

Ważne, że program nic nie zapisuje na dysku, więc wszystko pozostaje nienaruszona w przypadku stosowania innych środków. Do pracy potrzebuje drugi dysk twardy, dysk sieciowy lub połączenie portu szeregowego z innym komputerem. Największą zaletą programu jest to, że ona działa z plikami i folderami, w nazwach których znajdują się symbole różnych kodowań, w odróżnieniu od innych programów do odzyskiwania ona poradzić sobie i z кирилличными nazwami, w sumie z dowolnym języku obsługiwanym formacie Unicode.

Sam proces odzyskiwania jest bardzo prosta i towarzyszy mistrzem, trzeba tylko określić, jaki dysk lub plik obrazu, który chcesz odzyskać i uruchomić proces. Do tej operacji trzeba zaopatrzyć się w czasie, tak, jak działa program, choć szybko, ale biorąc pod uwagę ilości płyt, wszystko zajmie co najmniej kilka godzin. Zresztą, w takiej cienkiej pracy nie trzeba oszczędzać na czasie, najlepiej korzystać z najbardziej zaawansowanych algorytmów, które dłużej pracują, ale uratują wszystkie informacje!