Odkryty Media Coder

Nie myślałem, że darmowy program będzie miał taki świetny zestaw funkcji. Media Coder może kodować pliki wideo i pliki audio z jednego formatu na inny. Szczególnie dobrze radzi sobie z tym zadaniem, jeśli chodzi o kompresji plików wideo do odtwarzania na urządzeniach mobilnych — telefonach, smartfonach, komunikatorach, PDA, PSP, iPod.

2007-11-21_205041

Wszystkie opcje kodowania można zadawać samemu (jest ich bardzo dużo i są one kontrolują wszystkie cechy kodowanego strumienia), jednak skorzystałem z gotowych schematów w programie, które dały bardzo dobry wynik. Ponadto, istnieje szereg modyfikacji oprogramowania, zorientowane na to lub inne urządzenie mobilne: MediaCoder PSP Edition, MediaCoder MP3/MP4 Player Edition, MediaCoder Mobile Phone Edition, MediaCoder Audio Edition. Nietrudno się domyślić, że każda z opcji jest zoptymalizowany pod swoje zadania. Obsługiwane formaty audio: MP3, Vorbis, AAC, AAC+, AAC+v2, MusePack, Speex, AMR, WMA, RealAudio, mp3PRO, FLAC, WavPack, przez monkey ‘ s Audio, OptimFrog, AAC Lossless, WMA Lossless, WAV/PCM, CUE Sheet, CD Audio. Obsługiwane formaty wideo w formatach: AVI, MPEG/VOB, Matroska, MP4, ASF, Quicktime, H. 264, Xvid, MPEG 1/2/4, Theora, Flash Video, Windows Media Video. Bardzo imponująca lista, aby darmowy program, prawda? Program koduje zarówno pojedynczo, jak i listy, i może ustawić indywidualne ustawienia dla kodowania każdego z wątków. Wszelkie ustawienia, które trzeba będzie wykorzystać w przyszłości, można zapisać w profile, do wykorzystania w przyszłości.

Mi program bardzo się podobał, chętnie teraz używam jej do konwersji filmów do smartfonu. Program, jak już wspomniałem, wolny, z окрытым source, działa pod Windows 98/ME/2000/XP/2003/Vista, jest optymalizacja pod core-duo procesory, jednak można pobrać zoptymalizowane wersje pod AMD lub INTEL. Deweloperzy tak samo piszą o kondycji programy pod Wine w systemie Mac OS i Linux. Nie zapomnij o dodatkowych koderów-dekoderów, zebranych przez twórców programu w jeden Extra Codecs Pack.

офсайт | pobierz