Oglądamy filmy z pamięci podręcznej za pomocą VideoCacheView

Dzisiejsze bezmiarze internetu обрушивают na użytkownika wiele informacji multimedialnej, w zasadzie, oczywiście wideo, dzięki popularnym видеообменным usług. Ale często u użytkownika lub nie ma możliwości raz obejrzeć film, albo chce zapisać film dla przyszłości oglądania — a oto i on-line usługi tego robić często nie pozwalają.

videocacheview.APG

A przecież przeglądarki podczas przeglądania szczerze zapisuje plik w swojej pamięci podręcznej, więc jest to logiczne założenie, że można pobrać tylko że oglądany przez ciebie plik stamtąd i zapisz jako zwykły plik do dowolnego folderu na dysku twardym. Ręcznie to zrobić trudne — w pamięci podręcznej przeglądarki tysiące i setki tysięcy plików i często z najbardziej fantazyjnymi nazwami, bo on nie był przeznaczony do ręcznego przeglądania przez użytkownika, a tylko oprogramowania użytkowania. A oto z programem VideoCacheView wszystko jest znacznie łatwiejsze — uruchamiasz ją, ona «натравливается» na кешы różnych popularnych przeglądarek internetowych (rozumie Internet Explorer i różnych przeglądarek, oparte na Mozilli) i wyświetla listę znalezionych plików wideo (format flash video, *.flv), wskazując raz i typ pliku, adres URL, z którego został pobrany, a nawet w jaki przeglądarki. Każdy plik można natychmiast wyświetlić za pomocą wbudowanego odtwarzacza wideo, lub wszelkich zewnętrznych aplikacji, a także bezpośrednio zapisać w dowolnej lokalizacji docelowej.

Przy okazji, dla miłośników automatyki — program obsługuje pracę z wiersza polecenia, potrafi zapisywać listy znalezionych plików w postaci raportów w formacie txt, html lub xml i zapisać wszystkie filmy w określonym folderze. A jeszcze program mała (250 Kb) i są rozpowszechniane za darmo, ale bez kodu źródłowego.