Omea Reader — program do czytania kanałów RSS i konferencje

Bardzo potężne narzędzie do śledzenia różnych wiadomości. Współpracuje zarówno z RSS, jak i z serwisów grupy. Program posiada przemyślany, wygodny, trzy-szybowe interfejs, sprytnie złożone menu, dostosowane тулбары, bardzo ładny, nowoczesny interfejs.

2008-04-26_235711

Wszystkie wiadomości można przypisać różnymi znacznikami, widok sortuj według tymczasowym i категорийным filtrów. Wszelkie informacje można wysłać w blogu za pomocą jednego kliknięcia. Z podoba ci się materiał można wybrać żądaną części i dodać do notatki. U każdego postu jest autor, jego współrzędne można dodać do swoich kontaktów, aby potem szybko znaleźć posty tego autora. Wiadomości ładują się jak nagłówkami, tak i w pełni, dlatego nie ma konieczności korzystania z przeglądarki. Posiada ciekawą cechę — program jest w stanie załadować w jednej gałęzi i komentarze do wiadomości, że spotykam wśród informacyjnych аггрегаторов po raz pierwszy; zgadzam się, że bardzo wygodne, nie pobierając stronę w przeglądarce, dżetów i zapoznać się z komentarzami, bo często niektóre posty patrzymy właśnie z powodu wypowiedzi czytelników. Podsumowując, powiem, że ten czytnik podobał mi się bardziej, niż wszystkie pozostałe. On zainteresuje przede wszystkim tych, którzy RSS czyta się często i dużo. Z resztą warto spojrzeć na ten program, chociażby dla tego, aby dowiedzieć się, jak powinien wyglądać prawdziwy soft do RSS. Ponadto, na mezolitu jest dostępna darmowa wersja jeszcze bardziej rozwinięte pod względem aktualności integracji аггрегатора Omea Pro. Jego koncepcja jest taka: on zbiera informacje ze wszystkich źródeł, z RSS i do IM c E-MAIL.

2008-04-27_001533

Wygląda on dokładnie tak samo, tylko jest w nim jeszcze i zakładki, касаемые przeglądarek, zadań, linków-mail lub komunikator (IM), jest synchronizacja z MS Outlook. Bardzo ciekawe programy, a do tego jeszcze i open source. Dla mnie są one doskonałym przykładem darmowego oprogramowania.