OrSiSo — uniwersalny komunikator kontaktów społecznych

OrSiSo — świetny program, gromadząca wszystkich swoich znajomych w jednym interfejsie. Pomyślany jako komunikator dla Twittera, program ten szybko rozwijany do uniwersalnego komunikatora, za pomocą którego można komunikować się nie tylko na Twitterze, ale i w Facebook, ICQ, Gtalk, MSN.

tiaurus-2009-11-22_123538

Program wyróżnia się oryginalnym interfejsem, w którym wszystkie elementy są pięknie podświetlone, w każdej akcji towarzyszy wspaniałymi efektami wizualnymi. Podłączyłem w OrSiSo Twitter, Facebook, GG (przez AOL, Windows Live i Google Talk (są obsługiwane jeszcze Flickr, Myspace, Bebo, Linkedln, Yahoo), i mimo angielskiego interfejsu, cyrylica była postrzegana programem bez problemu.

tiaurus-2009-11-22_124847

Oczywiste jest, że obsługuje wiele serwisów krótkich linków, wkładek zdjęcia, emotikony, linki, hashtagi, szybkie wyszukiwanie kontaktów i sieci, karty i inne atrybuty nowoczesnej komunikacji. Wszystkich rozmówców można grupować według własnego uznania. Dla ułatwienia tego zadania w programie przewidziane jest tworzenie wielu okrążeń — kolumn z kontaktami dostępnymi w ich wspólnych cech. Takie rozwiązanie to odpowiednik grup na Twitterze, tylko jeśli wziąć pod uwagę, że program pokazuje kontakty nie tylko z tej sieci społecznej, to jest to rozwiązanie staje się bardziej uniwersalny i обобщающим. Wszystkie kontakty można przedstawić w postaci awatarów i listy ze szczegółowymi działaniami. Każde działanie, najlepiej z danym kontaktem, pojawia się po zbliżeniu kursora do awatara.

tiaurus-2009-11-22_124226

Nie umknie ci żadna ważna wiadomość, ponieważ program pokazuje wyskakujące powiadomienia, które można skonfigurować według własnego uznania.

tiaurus-2009-11-22_123505

Program z pewnością zasługuje na uwagę. Interfejs ma wydawał mi się trochę przeciążony, a i tak nie jest najbardziej wydajnym — pewnie wpłynęło to, że laptop u mnie nie jest najbardziej wydajny, a i tak efekty wizualne towarzyszące pracy programu, szczególnie takiego systemu. Ale z drugiej strony wykonujemy w rozmowach dużo czasu, i mamy prawo na piękno swojego pulpitu.

Pobierz OrSiSo: http://www.orsiso.com/