Otwarty program Cobian Backup

Прорамма stanowi doskonałe narzędzie do tworzenia kopii zapasowych danych. Konfigurowalny wszystko, co tylko można skonfigurować, użytkownik ma pełną kontrolę nad przechowywanej danymi i przebieg tej operacji.

2007-11-17_110449

Raz przy instalacji program pyta, w jaki sposób ustawić siebie: jak aplikacji z autostartu dla wszystkich użytkowników aplikacji z autostartu tylko dla bieżącego użytkownika, jak aplikacja bez autostartu, jak usługi, od razu można skonfigurować autoryzację pod konkretnego użytkownika.

2007-11-17_104618

Po zainstalowaniu program cicho siedzi w zasobniku i czeka na skrzydłach. Praca opiera się na zadaniach. Każde zadanie to indywidualny proces ze swoimi ustawieniami. Można ustawić harmonogram pracy dni, godziny i minuty z regularnych powtórzeń, można określić pliki, foldery i typy danych do tworzenia kopii zapasowych filtrów potrzebnych i nie potrzebnych danych, a także końcowy ścieżkę zapisu. Przy zachowaniu można skompresować pliki, zaszyfrować, zamknąć hasłem od wścibskich oczu.

Konfigurowalne automatyczne подставление nazw kopii zapasowych, istnieje możliwość prowadzenia historię, logi transakcji, przy ustawionym smtp program może generować i wysyłać raporty z wykonanej pracy pocztą. Бэкапить dane można nie tylko lokalnie, ale i pomocą ftp. Program można zabezpieczyć hasłem przed manipulacją. Po kompresji można ustawić własne priorytety dla różnych typów plików, aby przyspieszyć operację.

2007-11-17_110312

Wygląd programu jest prosta, ale w nim wszystko konfigurowalne: położenie, kolor, czcionki. Program jest bardzo wymagająca do zasobów systemowych, wielojęzyczne (polski obecny), ósma wersja działa pod Windows NT, 2000, XP, 2003, Vista, siedem jest w stanie jeszcze i pod Windows 95, 98, ME. Jest to jeden z niewielu darmowych programów open source, która ma małe zapotrzebowanie na zasoby i taką bogatą funkcjonalność.

офсайт