Palringo — komunikator (IM) dla Windows, Windows Mobile i Symbian

Jak tylko pojawiła się wiadomość o tym kliencie, postanowiłem go przetestować. Wchodząc na stronę, odkrył w wersji dla systemu Windows Mobile, Symbian 9.X i Windows z absolutnie podobnej dla wszystkich platform funkcjonalnością. Więc co oferuje ten kolejny klient IM?

2007-11-21_155011

Po instalacji należy zarejestrować się w samym serwisie Palringo. Po rejestracji i wyjścia w internecie można podłączyć protokoły połączeń: MSN, Yahoo!, AOL/ICQ i Google Talk/Jabber. Wyjście w sieć odbył się bez problemów, wszystkie kontakty zostały zaimportowane bez błędów, cyrylica i unicode są w pełni obsługiwane. Statusy kontaktów są wyświetlane poprawnie. Przy parafii wiadomości pojawia się odpowiednia ikona w arkuszu kontaktów i regionu wydarzeń. Kontakt-arkusz ma dwie zakładki: zakładka usługi i bezpośrednio sami kontakty. Przesyłane wiadomości sms szybko i bez problemów. Zadowoleni z możliwości przesyłania zdjęć i tryb komunikacji głosowej (zakłada się, że z tej strony też działa Parlingo). Historia wiadomości ładowany przy otwartym oknie czatu, ale z kontaktami GG ta funkcja nie działała. Tak samo historia nie jest zachowana, jeśli zamknąć okno rozmowy z danym kontaktem. Interfejs аскпетичен, ale genialny. Аваторы i emotikony na razie nie поддкрживаются, ale nie należy od razu oczekiwać od narzędzia, zorientowane przede wszystkim na urządzenia mobilne.

2007-11-21_155152 

2007-11-21_155330

2007-11-21_155402

Dobry start dla programu, nie licząc drobnych wad (z historią wiadomości), będę śledzić dalszego rozwoju. Cieszę się, że cyrylica jest obsługiwany przez <url> i we wszystkich protokołach połączeń. Oczywisty plus — dostępność do komunikacji głosowej. Przykre, że nie są obsługiwane smartfonów na platformie Symbian 6, 7, 8, na swoim Nokia N90 przetestować program nie udało.

офсайт | pobierz