PCTV4Me — przeglądanie kanałów telewizyjnych na komputerze

To jeszcze jeden program do oglądania kanałów telewizyjnych i słuchania stacji radiowych na komputerze. Do pracy nie jest potrzebny tuner – wszystkie dane program pobiera z internetu. PCTV4Me wyróżnia się wśród braci pięknym interfejsem i dużą ilością kanałów wszystkich krajów świata.

2008-08-31_151644

Ustawienia bardzo proste, nawet nie będę się przy nich zatrzymać. Wspomnę tylko, że do odtwarzania potrzebne kodeki Real Media, quicktime, Windows Media, tak jak większość stacji kurczą się i nadawane treści właśnie w tych formatach. Prawidłowo wykonane biblioteka kanałów nie da się mylić i zgubić się w ich różnorodności.

2008-08-31_151350 

Wszystkie kanały można podzielić na radio i telewizja, filtrować według kraju, sprawdzić prędkość połączenia (odpowiednio wysoką jakość obrazu i dźwięku), kodeki kompresji, a także oceny wystawiane przez samych użytkowników (Ty też możesz wystawić ocenę z kanałem). Każdy kanał można dodać do listy ulubionych. Wszystko w programie okazało się dobrze, ale przy próbie oglądania kanałów telewizyjnych czekała na mnie niemiła niespodzianka – program портебовала aby wyświetlić wprowadzić klucz licencyjny. Bez niego ona uparcie nie chciała pokazywać. Po przejściu na stronę, dowiedziałem się, że do pracy trzeba naprawdę kupić dostęp. W sumie od dalszych prób testowania tego narzędzia zrezygnowałem, czy warto i Trzeba wydawać na nią pieniądze?