Poszukaj, tak znajdziecie. Wyszukaj w Windows — nie tylko słowa

Ja, jeśli jeszcze nie wiesz, przesiadłem się z Windows XP na Mac OS, a potem — na Windows 7. Jeśli weźmiemy pod uwagę właśnie Windows doświadczenie, można powiedzieć, że wyszedłem Vista, z którym rozmawiał tylko sporadycznie, gdy jeszcze brał w ręce laptop. Rada moja jest oparta na poszukiwaniu Windows 7, ale działa w Vista. Oczywiście, wszystkie te informacje można znaleźć w pomocy, ale kto ją czyta?

Tak więc, za każdym razem cieszę się, naciskając przycisk z logo i wpisując pierwsze litery żądanego słowa, — wyszukiwanie działa szybko, bardzo szybko. Ale nie ogranicza się tylko do индексацией nazw plików i zawartości. Można budować wnioski, które pozwolą znaleźć informacje na stercie różnych kryteriów.

Na przykład, jeśli chcę znaleźć informacje, stale zmieniające się dzisiaj, to można to zrobić tak:

datemodified

Zauważ, — można używać jak chcesz, i tak wiele kluczowe związane z datami, co często jest wygodniejsze.

No a jeśli muszę znaleźć wszystkie wiadomości e-mail, teksty, zdjęcia lub… tak mało czy mogę skorzystać z wyszukiwarki nie typu, a w myśli:

widok

Naturalnie, że trzeba będzie dodać i konkretne słowa kluczowe, w przeciwnym razie informacji może zbyt wiele.

Można również grać w rozmiarze:

Rozmiar

Pozostaje tylko dodać, że, oczywiście, można użyć wyrażenia logiczne, oparte na słowach kluczowych. Po polsku to będzie «I», «LUB» i «NIE».

Zaznaczę, że to tylko przybieranie. Możesz stać się prawdziwym mistrzem, po przeczytaniu szczegółowe i klarownie napisane w pomocy wyszukiwania. Ja tylko dodam — to działa tak szybko, że czasami nie wierzę, że to w ogóle działa.