Prism — używamy aplikacji internetowych jak gry planszowe

Jeśli wcześniej ktoś mi powiedział, że czyta pocztę poprzez interfejs www, to było mi żal tego człowieka i nie raz obejmował program «umiejętności» i tłumaczył, że tak czytać wiadomości e-mail nie jest bardzo rozsądne. Teraz, kiedy pojawiły się serwisy internetowe klasy Gmail i Google Calendar, granica między witryn i aplikacji desktopowych już zupełnie nie widoczna. Przedstawiam wam nową inicjatywę Mozilla Foundation do tworzenia oprogramowania, które podnosi serwis internetowy od zwykłego okna przeglądarki i zamienia go w hybrydę stacjonarnego W sieci web i usług. Soft od Mozilla Labs działa aż pod Windows w trybie testowym i nazywa Prism.

2007-10-28_130020

W ogóle, Prism — to nic innego, jak aplikacja do tworzenia skrótu do uruchamiania aplikacji sieci web aplikacji w Firefox w oknie pozbawione wszystkich standardowych elementów przeglądarki. Tak, że pracujesz ze strony serwisu można tylko za pomocą jego wbudowanej nawigacji — żadnych adresowych wierszy, przycisków nawigacji i innych niepotrzebnych elementów. Mimo wszystko bardzo konfigurowalne (patrz zrzut ekranu):

2007-10-28_131953

Oto kilka przykładów.

Gmail — nie patrząc na długo oczekiwany wygląd IMAP, na stacjonarnym PC pracować tak wygodniej z interfejsem www, ze względu na usterki w obecnej implementacji protokołu IMAP z językiem rosyjskim w systemach kodowania innego niż UTF-8 i wspólną powolność. Okazało się, że wewnętrznej nawigacji Gmail więcej niż wystarczająco :)

W Gmail

Google Calendar — podobna sytuacja, jak w przypadku Gmaila.

2007-10-28_131554

Remember The Milk — serwis ten służy do zarządzania zadaniami, a z Prism działa najlepiej DLA każdego!

RTM

I na koniec o pracę sieci społecznej Facebook z Prism — świetnie!

2007-10-28_133455

Koniecznie spróbuj Prism, jeśli do tej pory брезговали usług internetowych jako podstawowych narzędzi do pracy z pocztą e-mail, sprawami, kalendarzem itp.

Pobierz Prism można z oficjalnego bloga Mozilla Labs.