RSSBandit — świetny klient dla zwykłych ludzi

Proponujemy waszej uwadze recenzję programu od naszego nowego autora Aleksandra Лозовюка.

Przeglądanie i czytanie wiadomości w formacie RSS dziś stało się dla wielu po prostu obowiązkowym rytuałem, a nie tylko rano, przy kawie, ale i w ciągu całego dnia. Dlatego bardzo ważna jest kwestia wyboru dobrego narzędzia do codziennego użytku. Nie wdając się w porównania z онлайновыми konkurentami , chciałbym zwrócić uwagę na desktop w wersji takiego programu z prostą nazwą RSSBandit (open-source), który działa w każdej wersji systemu Windows, od 95 do 2003 (wymaga .NET Framework 1.1).

Niewątpliwą zaletą jest nie tylko lokalizacja na wiele języków, w tym polski, ale i безпроблемная praca z plikami w różnych systemach kodowania. Interfejs programu bardzo przypomina standardowe rozwiązania z pakietu MS Office 2003, tak, że większość zwykłych użytkowników bez trudu zorientują się z ustawieniami.

rssbandit.jpg

RSSBandit rozumie wszystkie popularne formaty kanałów informacyjnych, może nawet korzystać z serwera NNTP do pracy z wiadomościami, zarządzać subskrypcji i wysyłać wiadomości, zgłoszony i wsparcie Google Groups, a także synchronizować dane o wyświetleniach/odczytu z obsługą Newsgator Online (szkoda, że nie ma integracji z Google Reader). I to jeszcze nie wszystko — swoje subskrypcji można synchronizować i wysyłany za pośrednictwem klienta WebDAV i poprzez FTP, i zwykłych zip-archiwum.

Program potrafi automatycznie wyszukiwać kanały RSS na podanej stronie, zapewnia możliwość od razu komentować wiadomość (przez CommentAPI) i przeglądać strony internetowe we wbudowanej przeglądarce. Dla szczególnie tajnych wiadomości mogą korzystać z ochrony hasłem i HTTPS/SSL dostęp. Na szczególną uwagę zasługuje «человекопонятная» traktowanie różnych błędów i trudnych sytuacji (np. przekazywanie danych w przypadku przemieszczenia zasobu).

Można jeszcze długo mówić o różnych subtelnych możliwości RSSBandit-a, ale już widać, że program jest ciekawy i, co najmniej, jest warta tego, aby ją pobrać i wypróbować.