rulesPlayer — nowy oddech Mplayer

U nas na blogu już spadł osłona do uniwersalnego multimedialnego odtwarzacza MPlayer o podobnej nazwie SMPlayer. rulesPlayer służy mniej więcej tym samym celom – wzbogacić skromny interfejs hosta wieloskładnikowymi cechy zrobić w Microsoft Windows 9X/NT/2K/XP. Wygląda prostszego, niż poprzedni kandydat, raczej podobne do Media Player Classic.

2008-07-20_232410

SMPlayer zapewnia wygodne zarządzanie napisami, ścieżek dźwiękowych, można z plików wideo tworzenie list odtwarzania. Wygląd zmienia się od klasycznego, aż do minimum, z automatycznym скрытием elementów sterowania (spodoba się fanom minimalizmu).

2008-07-20_232450

Odtwarzacz rozumie wszystkie popularne formaty (AVI, 3gp, ASF, FLV, Matroska, MOV QuickTime, MP4, NUT, Ogg, OGM, RealMedia, DivX i wiele innych), przy czym może to robić портабельно, czyli jego instalacja systemu nie jest wymagana. Większość plików audio i wideo obsługiwane są rodzime dla Mplayera z darmowej biblioteki libavcodec, wykorzystującej kod projektu FFmpeg (tej biblioteki w zupełności wystarczy do odtwarzania płyt DVD i wielu XviD/DivX). Jednak niektóre pliki w проприетарном formacie mogą wymagać zewnętrznych bibliotek DLL, dla których jest również dostępna. I tak, nie zapominamy, że rulesPlayer – to wysokiej jakości dodatek do Mplayera, który sprawia, że oryginalny odtwarzacz bardziej funkcjonalne.

P. S. Na notatkę: XULPlayer, który jest wykonany w kodzie MPlayer, ale nie ma w mniejszym potencjałem.